Ocena kierowcy - Ssangyong XLV

Zawieszenie
Układ hamulcowy
Inne
Inne : Na razie nie doświadczyłem
Mimo wszystko nie żałuję zakupu. Jeżdżę dopiero 2 m-ce, więc opinia może być nie do końca obiektywna. Obym się nie rozczarowywał z biegiem czasu :)))
Żwawy i zrywny to on nie jest, ale da się nim jechać. Auto nie dla "kozaka", raczej ojca rodziny
Najsłabsza część tego pojazdu. Bardzo mocno powinni nad nią popracować konstruktorzy, bo to co jest, jest niezadowalające. Źle się "startuje" i redukuje na niższe, w szczególności na "jedynkę"- trzeba się wręcz zatrzymać. Potrafi zrobić psikusa zmiana V-VI wskakując na IV - wybitnie przy za małej prędkości
Przyjemnie się prowadzi
Bez uwag. Na pierwszy rzut oka robi wrażenie przyciężkawej, szczególnie przednie błotniki. Pomagają koła 18"
Trochę przeszkadzają przednie słupki, ale jeździłem już mniej przyjaznymi samochodami. Tył niby zabudowany, ale nie ma problemu z cofaniem. Lusterka boczne - prawie jak w autokarze a co najmniej vanie (super sprawa ! )
Wysoko poprowadzona nieoszklona część drzwi powoduje, że niewygodnie się opiera lewą rękę (kierowca) o kraniec tapicerki - bardzo wysoko. Można się jednak przyzwyczaić, choć niskie osoby mogą mieć z tym kłopot (opiniujący 178cm wzrostu)
Zagadką jest brak możliwości całkowitego zamknięcia nawiewów przy centralnym wyświetlaczu oraz niemożność kierowania ich "góra-dół". Co konstruktorzy mieli na myśli ??? Mądrym jest rozwiązanie, że A/C automat startuje gdy decyduje o tym kierowca/pasażer a nie termometr samochodu. Nie miałem okazji jeszcze grzać wnętrza, ale po krótkich próbach wydaje się iż mogą być problemy z szybkim i efektywnym nagrzewaniem wnętrza kabiny
Na auto tej klasy - Luksus
Bryła karoserii powoduje spory hałas, powstały przez owiewające strugi powietrza - w szczególności powyżej 100 km/h. Są samochody cichsze wewnątrz, są też i głośniejsze - można przywyknąć
Póki co tylko leję paliwo i planuję montaż LPG
Wart zakupu
Na 5.000km użytkowania nie zauważyłem (raz musiałem się zatrzymać celem zresetowania tempomatu - zaciął się i trzeba było wyłączyć motor)
Na 5.000km użytkowania nie zauważyłem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 128KM 94kW [l/100km]