Ocena kierowcy - Ssangyong XLV

Marcin, 4 lata temu
Rok produkcji 2019
Ssangyong XLV 1.6 128KM 94kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Inne : Fotele
Do Ssangyong XLV przesiadłem się z Hondy Accord kombi z 2003 roku (żeby było wiadomo do jakiego standardu byłem przyzwyczajony). Obecnie przejechane pierwsze tysiąc kilometrów z fabryczną instalacją LPG. Po pierwszych 100 km zaczął się problem z gazem - 10 sygnałów dźwiękowych i możliwość jechania tylko na benzynie - okazało się że jakiś czujnik musiał być wadliwy fabrycznie, po wymianie działanie samochodu na LPG bez zarzutów, nie czuć nawet spadku mocy. Największym plusem tego samochodu dla mnie są wygodne fotele (na jeździe testowej porównywałem z Korando, który w tym przypadku wypadł znacznie gorzej). 128 km co prawda nie pozwala na szaleńczą jazdę ale pozwala przy redukcji na wystarczająco żwawe wyprzedanie. Na minus zapisałbym krótkie przełożenie skrzyni biegów (nie wiem czy dobrze opisuję o co chodzi) - co prawda mamy 6 biegów ale są one na tyle "krótkie" że i tak 6 bieg warto wrzucić przy 110 km/h żeby nie piłować silnika. W porównaniu do poprzedniego samochodu dużo lepsza widoczność za kierownicą. Dla mnie XLV jest autem przejściowym pomiędzy kombi a typowym SUV-em - długi, nie za niski, nie za wysoki prześwit, bagażnik większy niż w typowym SUV-ie ale krótszy niż w kombi (za to więcej do zapakowania w wymiarze góra-dół). W sam raz dla czteroosobowej rodziny za przyzwoite pieniądze (patrząc na obecny rynek). Poza tym reszta to bajery nie wpływające w moim odczuciu na ocenę samochodu. Na razie jak najbardziej na plus. Mam nadzieję, że nie będzie się psuł ;)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 128KM 94kW [l/100km]

11,0