Ocena kierowcy - Subaru Outback III

subarzysta, 10 lat temu
Rok produkcji 2006
Subaru Outback III 2.5 165KM 121kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : prawdziwe 4x4
Bardzo elastyczny, ciągnie od 1500obr, przyjemny pomruk. Przydałoby się parę koni więcej do wyprzedzania, ale jak sie wbije III bieg to daje radę. Trzeba pilnować poziomu oleju - 2L na 15tys km na dolewki.
Dla mnie oK, moja pani musiała się przyzwyczaić. Twarde sprzęgło, do jazdy w korkach lepszy byłby automat.
Zawieszenie - dziwny to wehikuł :) Jeśli się człowiek przyzwyczai do specyfiki Subaru - ocena dobra, jeżeli nie - zła. Ja się przyzwyczaiłem po roku :) Chodzi o to, że zawieszenie żyje własnym życiem, czuć na dziurach lekkie luzy, słychać stuki, czasem coś poskrzypi. W serwisie na szarpaku stwierdzają, że wszystko oK. Na dziurach zachowuje się bardzo dobrze, lepiej jeśli auto jedzie szybciej. Na szosie mogłoby być twardsze. Napęd 4x4 - :))) to nie jest terenówka, mimo to superwehikuł na wakacyjne wypady i zjazdy z asfaltu.
Duże boczne lusterka.
Fotele w skórach lepiej trzymają na zakrętach od wersji tkaninowej. Wygodne. Z tyłu również oK.
oK jeśli się jedzie w 2 osoby. Zimą bywa, że pasażer z tyłu jest niedogrzany.
Gdy się jedzie w 4 osoby, bywa, że trzeba się \"podzielić\" przestrzenią. Przód z tyłem trochę musi ponegocjować :)
do 120 oK. przy 150 robi sie glosno - szum powietrza. do 170 niewiele glosniej.
Mało się psuje więc ekonomiczny :) Koszty przeglądów w porównaniu z poprzednimi autami na takim samym poziomie. Nie robię w ASO, ale tu mały ukłon w ich stronę. Kurtyna bagażnika jest dwuczęściowa, jedna część jest zamontowana do tylnych drzwi, czasem wypada z mocowania. Przy upadku pękł bolec mocujący. Poszedłem przygotowany na zakup całej kurtyny. Pan w serwisie zapytał, którą część bolca potrzebuję, górną czy dolną (!?) Koszt 12PLN. I tu poczułem, że to auto naprawdę egzotyczne, z dalekiego kraju :) Spalanie w trybie mieszanym ok 11L.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 165KM 121kW [l/100km]

10,3