Ocena kierowcy - Subaru Outback V Crossover Facelifting

Dawid K, 8 miesięcy temu
Silnik 2.5i 175KM 129kW
Rok produkcji 2018
Subaru Outback V Crossover Facelifting 2.5i 175KM 129kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Jazda w zimowych, śnieżnych warunkach.
Auto świetne pod każdym względem. Wygodne, dobrze wyposażone, przestronne. System EyeSight i adaptacyjny tempomat działa bardzo dobrze. Po przesiadce z Volvo, gdzie był radar i kamera zastanawiałem się jak sprawdzi się system dwóch kamer i jestem pozytywnie zaskoczony. Android Auto też dobrze działa (lepiej niż w Kia Proceed z tego samego rocznika). System audio dla mnie bardziej niż wystarczający. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie napęd. Trakcja na śniegu bardzo dobra, nawet na oponach całorocznych ( Bridgestone Weather control 005 Evo). Żeby wiedzieć jak się auto zachowa na śniegu, pojechałem na duży parking świeżo po dużych opadach śniegu. Około 20cm śniegu nie zrobiło wrażenia na moim Outbacku
Ładnie pracuje bokser.
Sprawnie przyspiesza, zwykle całkiem dobrze udaje zmiany biegów. Czasem trzyma obroty przyspieszając, co też daje ciekawe wrażenie - to moja pierwsza skrzynia bezstopniowa. Kick down też całkiem szybko działa.
Wszystko tam, gdzie trzeba. Bez problemu można podstawowe rzeczy zrobić przyciskami, co w trakcie jazdy jest łatwiejsze i bezpieczniejsze niż obsługa ekranu dotykowego.
Poprawnie i zimą i latem.
Ten samochód jest pomiędzy zwykłym kombi i SUVem. Przy wyższych prędkościach jest głośniej niż w kombi ale ciszej niż w SUVie.
Wiadomo, że dobre utrzymanie do najtańszych nie zależy ale człowiek wiedział na co się pisał.
Samochód na niecałe 5 lat i prawie 180 000 km autostradowego przebiegu, co 15 000 km wizyta w ASO i na razie spokój.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5i 175KM 129kW [l/100km]

9,7