Ocena kierowcy - Suzuki Kizashi

Sławek, 13 lat temu
Silnik 2.4 VVT 178KM 131kW
Rok produkcji 2010
Suzuki Kizashi 2.4 VVT 178KM 131kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Chyba silnik i dość dobre zawieszenie.
Jakaś rewelacja to nie jest. Raczej samochód z pogranicza kompaktu i klasy średniej, jeśli chodzi o wielkość. Wyposażenie jest dobre, jeździ ok, wyciszenie takie sobie. Bagażnik mały i jakiś taki nieforemny z wchodzącymi zawiasami do środka. Ogólnie cena jak na mój gust trochę za wysoka, ale to chyba z powodu dużej pojemności silnika i akcyzy.
Silnik jest dość elastyczny i ładnie ciągnie i wchodzi na obroty. Przy wyższych obrotach trochę go słychać.
Jeździłem z manualną skrzynią biegów i powiem że biegi wchodzą perfekcyjne, skrzynia raczej zestrojona jest na oszczędzanie paliwa a nie sportowe osiągi.
Jest w porządku, dobrze wybiera nierówności mimo niskiego profilu opon.
Do tyłu nie najlepsza, z przodu natomiast nie widać gdzie kończy się maska.
Ergonomia jak w japończykach, chociaż dźwignia zmiany biegów trochę przypomina opla. Sterowanie radiem trochę skomplikowane. Komputer pokładowy przeciętny i wyświetlacz między zegarami też przeciętny.
Raczej długo się nagrzewa, fotele też długo się nagrzewają.
Z przestrzenią już trochę gorzej, przynajmniej pierwsze wrażenie jest takie, że jest trochę ciasno, jak w jakimś przeciętnym kompakcie. Z tyłu kanapa jest umiejscowiona trochę wyżej, ale jest dość wąska i ma krótkie siedzisko. Raczej jest to samochód dla czterech osób.
Wyciszenie z przodu ok. Natomiast z tyłu słychać jakiś szum. Tak jakby tył był gorzej wyciszony. Powiem tak nie jest to idealne wyciszenie wnętrza, jak reklamuje to Suzuki.
Tu się nie wypowiadam bo nie wiem. Ale po zestrojeniu skrzyni to raczej nie będzie za wiele zużywał paliwa.
Biorąc pod uwagę silnik i wyposażenie, to ok.
Nie wiem
Nie wiem