Ocena kierowcy - Suzuki Swace Kombi

Silnik 1.8 Hybrid 122KM 90kW
Rok produkcji 2023
Suzuki Swace Kombi 1.8 Hybrid 122KM 90kW 2020-2023 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Karoseria : mogli by deko więcej tego lakieru nałożyć
Rewelacja. Jeżeli ktoś szuka samochodu rozumem a nie sercem czy znaczkiem to nie ma nic lepszego. Stosunek jakość cena/wyposażenie/osiągi na 5+. Stan na czerwiec 2023 Spalanie...kurde nie mogę uwierzyć ale na autostradzie do 130 km pali 4,2. Tak 4,2. Więcej nie latam wiec nie wiem jak by było przy 160. Problemem jest jedynie wyciszenie albo inaczej - jego brak. Do 100 km jest nawet w miarę ale potem robi się głośno. I w zasadzie to jedyna wada. Bagażnik na luzie pomieści bagaże dla rodziny 2+2, bez konieczności montowania dziwactw na dachu. Układ jezdny w miarę precyzyjny, zawieszenie super, doskonale tłumi nierówności i robi to cicho
Silnik a raczej zespół napędowy to szczytowe osiągnięcie ludzkości. Wiem ze brzmi górnolotnie ale pisze poważnie - to jak to pracuje to jest bajka. Płynne przechodzenie pomiędzy napędem elektrycznym i spalinowym. Beż żadnego szarpnięcia. Dobrze że jest ikona, która pokazuje co teraz pracuje bo sam nie potrafiłbym tego ocenić. I to spalenie....jejku. Tak nisko to chyba jakieś diesle w peugeocie
to wzór do naśladowania - płynna zmiana biegów bez żadnych szarpnięć i wycia. To nie jest zwykła CT a e CVT i to całe "e" zmienia wszystko. Tam nie ma żadnych pasków, pasów czy czego tam. Jest przekładnia planetarna. Prosta i zarazem genialna
Dobrze i pewnie się prowadzi. Kierownica jak na mój gust mogła być być trochę bardziej masywniejsza ale jest dobrze. Po prostu wcześniej miałem forda i może dlatego mam takie wrażenie ze tam była lepsza?
Niestety jak to u Japończyków lakier cienki jak włos 80 mikronów i koniec. Brat ma hondę i to samo
Jest wystarczająca dla mnie. Byłoby super gdyby szyba przenia była wyzsza o 2-3 cm.
Super, Fizyczne przyciski (nienawidzę dotykowych) są do sterowania klimą a radiem sterujemy z kierownicy. Podłokietniki wysuwany, Roleta pionowa w bagażniku, bagażnik podwójny
Działa bardzo wydajnie, podgrzewane fotele przednie i kierownica w standardzie!
Miejsca wystarczająco dużo dla osób do 180 cm tak z przodu jak i z tyłu. Trzeba pamiętać ze to jednak segment C więc też cudów z D nie będzie
Tu nie jest dobrze, spodziewałem się jednak lepszego. moze to kwestia przeznaczenia samochodu - hybryda w domyśle raczej na miasto więc powyzej 100 nie jeździmy ale na autostradzie....no tak średnio bym powiedział
Celująco- to chyba najtańsze w utrzymaniu auto na rynku. Nawet Dacia odpada na gazie. Zresztą popatrzcie czym jedzą taksiarze....bardzo często corolla a przecież Sawce to dokładnie to samo w skutek tzw badge engineering
Całokształt absolutnie rewelacyjny dla kogoś kto liczy się z pieniędzmi. Póki co koszty utrzymania minimalne. Tankuję raz na miesiąc za 200 zł i robię tym 920 km
Toż to toyota ze znaczkiem....co tu dodawać? Chyba wszelakie możliwe rankingi pokazują kto rządzi w tej kategorii. Dodatkowo to hybryda, czyli chyba najbardziej niezawodny napęd świata. Prędzej samochód się rozpadnie niż to się zepsuje
Jakie usterki?

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Hybrid 122KM 90kW [l/100km]