Ocena kierowcy - Suzuki Vitara III SUV

Gi_mm, 9 lat temu
Silnik 1.6 VVT 120KM 88kW
Rok produkcji 2015
Suzuki Vitara III SUV 1.6 VVT 120KM 88kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Fajnie działa aktywny tempomat, choć to niestety ten sam czujnik co nieszczęsny "zapobiegacz" zderzeniom.
Inne : Czujnik przeciwzderzeniowy. Lepiej by go nie było.
Rzecz gustu, ale dla mnie ładny. Szczególnie z zewnątrz. Wnętrze skąpe, przeciętnej jakości tapicerka i sztywne "tanie" plastiki. Mimo wielu krytycznych uwag jednak go kupiłem : )
Słaby i głośny na wyższych obrotach. Aby się rozpędzić potrzebuje trochę miejsca. Ale jeżeli jeździmy spokojnie po mieście, nie przeszkadza nam że inny co chwile wciskają się przed nas to pracuje ładnie i cicho : )
Lekko się przycina. Biegi nieparzyste nie zawsze dobrze wchodzą, trzeba precyzji u kierowcy, a wolał bym precyzję u wykonawcy.
Drobne nierówności ładnie tłumi. Nie szura brzuchem nawet na dużych "hopkach". Szkoda, że sprzedają z 17" felgami bo mało opony na nich zostało i krawężnik już jest istotną przeszkodą.
Kiedy wygodnie ustawiłam fotel dach staje się zbyt bliski i przysłania sygnalizatory. Ale na parkingach wszystko widać idealnie. Od pierwszej jazdy bez stresu parkuje tyłem : )
Wyeksponowany napis AllGrip i schowane przełączniki - wolał bym odwrotnie. Za dużo miejsca zajmuje "bajerancki", niestety dotykowy ekran, który służy do wyświetlania radia. Zakres możliwości sterowania przełącznikami na kierownicy dziwnie ograniczony.
Cicho i szybko osiąga oczekiwaną temperaturę. Na razie super.
Przestrzeń jest tylko dla przednich siedzeń. Na tylne nie tylko trudno się wsiada, ale też jest tam dość ciasno.
Przy małych prędkościach super. Przy 110 zaczyna świszczeć (dziwny odgłos gwizdu z okolic lusterek). Przy 130 można wyłączyć radio bo i tak go nie słychać.
Komputer pokładowy pokazuje 7.5 l/100km przy ekonomicznej jeździe po mieście (i aktywnym start/stop). Schodzi do 6 przy spokojniej jeździe na trasie (prędkość do 90 km/h), ale na ekspresówce znowu 7.5 gdy chcemy jechać powyżej 110.
Jedno z najtańszych aut z napędem na wszystkie koła (choć producent podkreśla w instrukcji, że AllGrip nie czyni tego auta samochodem terenowym).
System "minimalizujący skutki kolizji" wpada w panikę przy każdym deszczu, śniegu i zderzeniu z muszką. Do tej pory 3/10 jazd i włącza się alarm, że czujnik nie działa. Co gorsza nie da się już go wtedy wyłączyć (można wyłączyć wcześniej) lub trzeba się zatrzymać i wyłączyć silnik.
Po 2 tygodniach bez usterek i niech tak zostanie : )

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 VVT 120KM 88kW [l/100km]

7,4