Ocena kierowcy - Toyota Avensis Verso

Jacek, 19 lat temu
Rok produkcji 2004
Toyota Avensis Verso 2.0 150KM 110kW 2001-2009 - Oceń swoje auto
Bardzo dobre auto, niezawodne, doskonały serwis, dobra marka, komfort dla rodziny w trakcie różnych wyjazdów, nie męczy kierowcy w trakcie długich podróży. Wymaga więcej uwagi w trakcie parkowania
Mocny, dobra elastyczność, pierwszy bieg tylko do ruszania, mogłoby być jeszcze lepsze wyciszenie jego pracy (ale tak zawsze jest z nowym autem, z czasem za mało mocy, za głośno etc).
trochę za któtki lewarek, dla mnie mógłby być o 5 cm dłuższy (...wiem o czym myślicie) i nieco krótszy skok w trakcie przełożeń
w pełni profesjonalne zawieszenie, cicho pracuje, jak to w toyotach.
dobra nawet do tyłu, polecam wydanie paru groszy na czujniki cofania, zwróci sie szybko (wiecie, niskie ławki, murki etc), dla bardiej spanikowanych hak holowniczy. Na boki i w przód doskonała.
samochów przed wejściem do EU w wersji luna 135 tys. 300 zł (AUTOŚWIAT 2004). Obecnie, koniec lipca 2004(Euro 4.4388 PLZ) wersja LUNA...103 tys.PLZ, wersja SOL 119 tys. PLZ. Niestety na polskim rynku niedostępna obecnie wersja z dizelkiem D4D. Zastanawia tylko fakt kiepskiej promocji Avensisa Verso i nacisk na promocję Corolli Verso.
Jeszcze nie spotkałem samochodu z tak wydajną klimatyzacją, ponieważ klimę używam zawsze na okrągło, polecam to wszystkim, którzy nie chcą mieć problemów z drogami oddechowymi, lato, zima etc (schładzając lub grzejąc auto). Nie wiem tylko dlaczego automatyczna klima wyłącza się w ustawieniu nawiewu na inne pozycje niż na wprost...
bez komentarza, w głowie się nie mieści aby w samochodzie długośći i szerokości Avensisa Kombi była taka przestrzeń (większy rozstaw osi 2.83 cm, zbiornik paliwa przed tylną osią, koło dojazdowe od dołu pod siedziskiem kirowcy, kufer do 2 rzędu foteli i do szyb ...770 litrów).
jak wspominałem silnik mógłbybyć lepiej wyciszony (możę w modelu z automatyczną skrzynią biegów jest lepiej)
krótko jeżdżę, mój wyjazd na Mazury, 5 osób, kufer załadowany na maxa (razem 400-450 kg), brak 3 rzędu foteli, trasa koszmarna, ci którzy jeżdżą wiedzą średnia 9.2 l/100 km (komputer).
W tej cenie powinny być jeszcze kurtyny dla II rzędu foteli, poduszki na kolana jak w każdym Avensisie Sol. Małe lampki punktowe do czytania dla 2 i 3 rzędu foteli.
Avensis z Japoni ale co można powiedięć po 1000 km, Cariną 1.6 XLI zrobiłem przez 9 lat 170 tys. km i jedynie po 130 tys. zepsuła się pompa wodna...Marzę aby to Verso było chociaż takie jak to Carina
jak wyżej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 150KM 110kW [l/100km]