Ocena kierowcy - Toyota Avensis Verso

arpawlus@friends.id.pl, 16 lat temu
Silnik 2.0 D-4D 116KM 85kW
Rok produkcji 2004
Toyota Avensis Verso 2.0 D-4D 116KM 85kW 2001-2009 - Oceń swoje auto
bardzo praktyczne auto dla rodziny pięcioosobowej, dzieci siedzą daleko od siebie, co poprawia komfort jazdy rodziców :) po wyjęciu foteli gigantyczna przestrzeń bagażowa, praktyczny i duży schowek z tyłu auta
tak samo jak w moich poprzednich Toyotach: czasami problem z wrzuceniem biegu wstecznego. ale taka chyba uroda tych skrzyń...
dobrze i mocno trzyma się drogi w zakrętach, kiedyś przy prędkości ponad 100km/h przydarzył mi sie test łosia (ominąłem lisa na drodze) - po dwóch wahnięciach auto bez problemu wyszło na prostą
siedzi się wysoko, widać dalej niż w zwykłej osobówce, dzieciom podoba sie to najbardziej...
bardzo ładne podświetlenie prędkościomierza i obrotomierza, konsola środkowa też wygodna i przejrzysta, design niestety mało nowoczesny, zamiast obrotowego pokrętła do ustawiania temperatury klimatyzacji wolabym coś bardziej dokładnego (w czasie jazdy pokrętło wymaga większej uwagi przy ustawianiu)
jeszcze nie miałem okazji sprawdzić ogrzewania w zimie
po kilkusetkilometrowej trasie kierowca i pasażerowie czują się zupełnie dobrze pomimo tego, że przy pierwszym wrażeniu fotele wydają się być zbyt krótkie. Podtrzymuję swoją opinię, że najlepsze fotele były w pierwszej wersji Avensisa (np rocznik 2000)
dla mnie to główna i najpoważniejsza wada samochodu - głośno! powyżej 140km/h bardzo głośno!! wpływ na to ma niestety duże nadwozie ale też słabe wytłumienie silnika - w zwykłym Avensisie (diesel sedan) jest o niebo ciszej
mam wrażenie że komputer zaniża zużycie paliwa... wskazuje średnio 7,8l/100km dla jazdy mieszanej trasa/miasto
auto 3 letnie za cenę nieco ponad 60000pln - myślę że warto
przejechałem dopiero 8000km więc to niewiele, ale mając w pamięci doświadczenia z poprzednich Toyot, które posiadałem, powinno być dobrze

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D-4D 116KM 85kW [l/100km]

7,6