Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Hatchback

jacktorrence1977@tlen.pl, 15 lat temu
Silnik 2.2 D-4D 150KM 110kW
Rok produkcji 2006
Toyota Avensis II Hatchback 2.2 D-4D 150KM 110kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
jestem b.zadowolony z tego autka!wybierałem go dłuuugo ,około 2 miesięcy(czytałem inne opinie,testy niezawodnościowe,spalania,porównania do innych marek z tego segmentu itp.)odwiedziłem z dwadziescia komisów,wybrałem go z grona (accord,saab 93, passat, mazda 6 i primera-chodź ta ostatnia skreślona została na początku bo to autko juz teraz jest bardziej francuskie niz japonskie)-zdecydowało przede wszystkim wygoda,przestrzen dla mnie i rodzinki,elastycznosc w miare miekkie zawieszenie(tutaj przegrał zbyt sportowy twardy accord-chociaz silnik z przedzialu tych aut nie do pobicia) saab był za głosny i ciasny,passat-ubogi w środku(jednak zajal 2 miejsce bo sliczny z zewnatrz-nowa buda no i silnik legenda tdi) mazda kazda ktora ogladalem cos miala nie tak,a to cos drgalo,klekotaly schowki np,no i srodek tez ubogi jak w vw-eii za kazdym razem jak wsiadalem do avensis po ogladaniu innych marek to czulem ze to jest to! wadą moze jest to ze z zewnatrz to autko jest za ładniutkie,troche za limuzynowate,rzuca sie w oczy,a na tym mi nie zależało choc musze przyznac ze przyjemne jest to jak sie za toba ogladaja:) gorąco polecam
cichutko klekocze,chodzi równiutko,po dodaniu gazu przyjemnie wbija w fotel
zadnych problemów,na 6-tym biegu przyjemnie "siada na ławeczce"chociaż na blacie 180 km/h
jedynie co ma gorsze niż w moim poprzednim samochodzie(mitsubishi carisma) to skret przy parkowaniu,lub zawracaniu na drodze
można sie przyzwyczaić,duże lusterka pomagają,
dla mnie bomba! wszystko czego potrzebuje pod ręką
narazie piątka! klima miodzio tym bardziej że dzielona,szyba odparowuje w sekunde,nie wiem jak z ogrzewaniem bo dopiero co ją kupiłem(sierpien 2008)
to chyba największy plus tego samochodu i przyczyna dlaczego go wybrałem z wielu opcji:wsiada sie i wysiada bardzo wygodnie,-siedzenie jest nieco wyżej a jednoczesnie nie dotykam podsufitówki,a mam 190 cm wzrostu,z tyłu też sie siedzi mi wygodnie,jezeli chodzi o bagażnik to szczeka opada! hatchback a spokojnie wystarcza na pomieszczenie i przewiezienie ogromnych gabarytów a przy tym bagażnik jest głęboki
silnik słychac nie powiem ,ale przyjemnie,powyżej 150km/h nieco słychać powietrze,silnik głośniej pod 190km/h,ale na 6 -tym biegu znów sie nieco wycisza
spalanie-szczerze jeszcze tego nie sprawdziłem (wlałem dopiero do niego 2 baki) a że go ciągle sprawdzam-jazda dynamiczna-bawie sie tym boskim przyspieszeniem,to wynik spalania bylby nieobiektywny,na dodatek mam teraz urlop to dojazdy do pracy odpadają ,gdzie najlepiej sprawdza mi sie spalanie.wypowiem sie pozniej
klasa!
za krótko go mam