Ocena kierowcy - Toyota Avensis III Sedan Facelifting 2015

Toyota, 3 lata temu
Silnik 1.6 D-4D 112KM 82kW
Rok produkcji 2016
Toyota Avensis III Sedan Facelifting 2015 1.6 D-4D 112KM 82kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Kupiłem to auto jako poleasingowe i nie narzekam. To był dobry wybór. Toyota jest dobrze zrobiona, wnętrze jest klasyczne, bez fajerwerków, ale trwałe i dobrze zrobione. Linia nadwozia też jest klasyczna i stonowana, ale bardzo ładna. We wnętrzu spokojnie mieszczą się 4 osoby, bez ścisku i bez przygniatania nóg tylnych pasażerów przez przednie fotele. Silnik to 1.6 d4d 114 km. Ktoś powie że to mało, ale ja uważam że jest OK, mocy starczy do sprawnego przemieszczania się, a palność wychodzi w granicach 6 litrów na 100km. Silnik jest cichy i nie wymagający wiecznych napraw jak w VW silniki TDI. W Toyocie silnik 1.6 diesla ma łańcuch rozrządu i według mnie jest on bardzo trwały. Mój samochód był cały czas serwisowany a olej wymieniany co 15 tyś km dlatego nie mam żadnych problemów. Nawet zimą przy mrozach auto odpala ochoczo. Kupiłem go jako poflotowe auto z banku.....i nie żałuję. Częścia takie jak klocki, tarcze, filtry są w miarę tanie i dostępne. Jak ktoś chce kupić dobry samochód to niech śmiało inwestuje w Avensisa.
Ten silnik 1.6 diesla mało pali i jest cichy. Przy tym dynamiką nie ustępuje większemu 2.0 d4d.
Perfekcja
Prosty ale prowadzi się jak po sznurku.
Klima dobrze chłodzi, a zimie silnik szybko łapie temperaturę i grzeje wnętrze.
Dla 4 osób jazda nie jest męczaca. Po 700 km w trasie wszyscy wysiadają w normalnym stanie, nie pogięci.
Silnik i układ jezdny bardzo cichy.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 D-4D 112KM 82kW [l/100km]

5,9