Ocena kierowcy - Toyota Carina V Hatchback

przemek.olszak@wp.pl, 17 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 99KM 73kW
Rok produkcji 1995
Toyota Carina V Hatchback 1.6 i 16V 99KM 73kW 1995-1998 - Oceń swoje auto
autko to kupilem od rodzinki gdzie bylo niemal od nowosci naprawde fantastyczny bezawaryjny ogromny samochod watrty polecenia jednal jak kazde auto musi byc z sprawdzonego zrodla. ceny czesci nie zalamuja choc nie ma co ukrywac ze ich dostepnosc jest mniejsza niz do niemcow i francozow a ceny troszke wyzsze, choc tak naprawde to nie problem bo tak rzadko ich sie szuka.....
mimo sporego przebiegu wymianie podlegaja tylko materialy eksploatacyjne typu olej filtry itd. pod tym wzgledem naprawde niezawodna
bez zarzutów
jezeki chodzi o prowadzenie tego samochodu to naprawde jest to przyjemnosc co prawda z jedna osoba na "pokladzie" jest moze zbyt lekka i brak jest pewnosci w zakretach dlatego tez warto wymienic opony na szersze od seryjnych-ewentualnie jezdzic zawsze cala rodzinka :) przez 90 tys przebiegu wymiany wymagaly tylko tuleje wahacza i koncowki drazka stabilizatora ktorych ceny naprawde milo mnie zaskoczyly-
ogolnie widocznosc doskkonala z wyjatkiem tylnej szyby. ale przeciez to seden a w moim autku dodatkowo widocznosc do tylu ogrncza tyni fabryczny spojler- ale coz cos za cos
jezeli chodzi o wykonanie to jest bardzo dobre wszystko pod reka troche za duzo plastiku ale to przeciez projekt z poczatku lat 90 ktory na tle owczesnej konkurencji wypada swietnie calosc deski czytelna i moze sie naprawde podobac
jedyny minus auta którym jezdze to brak klimy reszta w tym temacie bez zarzutu
pod tym wzgledem konkurencja jest daleko w tyle przestrzen praktycznie nieograniczona i ten bagaznik 545l. nawet nie trzeba komentowac
do predkosci 160 km/h jest w aucie cicho i mozna swobodnie rozmawiac slyszac tylko szum oplywajacego powietrza, pozniej robi sie głosno, jak ogolnie przy wysokich obrotach podczas przyspieszania
silnik bardzo ekonomiczny przy bardzo spokojnej jezdzie na trasie mozna zejs w okolice 6 litrów co mi sie juz udalo. podczas normalnej jazdy w granicach 100-140 km/h nie powinnismy zatankowac wiecej jak 7 litrów na kazde 100 przejechanych kilometrów,a norma jaka mi wychodzi to 6,8 litra. wiadomo jezeli chcemy sie pobawic w kierowce rajdowego tym autkim trzeba sie liczyc nawet z 10 litrami ale uwierzcie naprawde trudno jest osiagnac taki wynik i naprawde trzeba sie postarac. na pewno na małe spalanie cariny ma niski wspolczynnik oporu powietrza jakim sie charakteryzuje
nie ma co ukrywac ze autko w zakupie nie jest tanie na tle konkurencji francuskiej czy niemieckiej lecz mozemy byc pewni ze zrewanzuje sie nam tania eksploatacja, bezawaryjnoscia i dlugo zywotnoscia NAPRAWDE POLECAM
wlasciwie usterki sie nie zdarzaja jezeli chodzi o moje auto to jedyne co mnie denerwuje to kantujaca prowadnica tylnych szyb eletrycznych, ale da sie przezyc i spalona lampka od podswieylenia popielniczki :) a najwieksza rzecza ktora sie w tym aucie popsula to ...... RADIO PIONEER ktore bylo tam od nowosci heh....
TAKICH AUT JUZ SIE NIE PRODUKUJE !!!!!!!!!!!!!!!! po prostu to auto sie nie psuje

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 99KM 73kW [l/100km]

7,4