Ocena kierowcy - Toyota Carina V Hatchback

Krzysiek, 13 lat temu
Silnik 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Rok produkcji 1994
Toyota Carina V Hatchback 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW 1992-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak na tak duże auto silnik pali skromnie, średnia 7 litrów, w tym duża część w mieście jest jak najbardziej akceptowalna.
Inne : Przerdzewiał mi cały wydech - konieczna była wymiana
Silnik sprawuje się poprawnie, jednostka lean-burn na niskich obrotach jest dość ociężała (spod świateł wyprzedza mnie czasem nawet pikaczento ;), ale jak się ciśnie gaz do dechy i zgaśnie lampka \"economy\" mamy w pewnym momencie miły efekt turbo :)
Bezproblemowa
Chyba troche za twardy ale jak na razie nie mam z nim problemów.
Kiepska widonczność tyłu, więc parkowanie i cofanie jest z lekka utrudnione. Przodu do końca też nie widać więc parkować trzeba troszke na czuja, ale idzie się przyzwyczaić.
Nie mam klimy - wentylacja daje radę, zawsze można zastosować chłodzenie na zimny łokieć.
Doskonała - tyle miejsca nie miałem w żadnym aucie, gorzej z tylnymi siedzeniami (haczę lekko głową o sufit) ale na nogi miejca jest wystarczająco jak na mój dość spory wzrost.
Trochę trzeszczy deska rozdzielcza, ale ujdzie, głośno robi się dopiero powyżej 130km/h
Świetne auto, jak na klasę średnio-niższą i wiek prawie pełnoletni spalanie jest symboliczne. Poza drobnymi naprawami jak dotąd nic mnie nie zaskoczyło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW [l/100km]

7,2