Ocena kierowcy - Toyota Carina V Hatchback

michal, 12 lat temu
Silnik 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Rok produkcji 1994
Toyota Carina V Hatchback 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW 1992-1997 - Oceń swoje auto
Witam..Carine kupiłem przez przypadek. Po prostu potrzebowałem szybko auta na wyjazd do UK po tym jak sprzedałem passata. Mimo iż do zapewnień poprzedniego właściciela o bezawaryjności i ekonomi podchodziłem bardzo sceptycznie to nabyłem to auto po namowach mojego ojca.(Dodam tylko,że sprzedający nawet go nie umył - stała cała w błocie pośniegowym i niezbyt mnie zachęcała swoją uroda w tym stanie). Po 4 latach użytkowania mogę coś o tym modelu powiedzieć. Ogromny bagażnik, bardzo dobre materiały wewnątrz, dużo miejsca w środku, świetnie się prowadzi, wygodne fotele, spalanie nie przekracza 7,5l (spokojnie jestem w stanie zrobić 300km na 20l benzyny). Byłem nim 5 razy w UK, moja żona przez 2lata jeździła nim tu do pracy. Zrobiliśmy w sumie ponad 70000km i co? Zaraz po zakupie okładziny hamulcowe z tyłu(ok150zł), pompę wody(ok 180zł)i przewody wysokiego napięcia(wyciągnięte z 15latniej corolli na szrocie w uk bo zamiennik który kupiłem w sklepie wytrzymał 8 miesięcy. Po tych 70000 wymieniłem 2gumy łącznika stabilizatora z tyłu za 30zł łącznie i chłodnice wody którą udało mi się kupić oryginalną za 100zl w idealnym stanie:)-Oto wszystkie wydatki poniesione na ten samochód prócz oczywiście filtrów, olejów . Auto jest tak proste, że wszystko byłem sobie wymienić sam w ramach relaksu. Jestem jego 3 właścicielem w Polsce.Po tych 4 VW które miałem(roczniki od 1991-2005), mogę powiedzieć, że carina pod względem ekonomi, bezawaryjności, stosunku ceny do jakości bije je na głowę. Często słyszę pytanie,,chłopie ty masz olej w tym silniku?(silnik, skrzynia - bez najmniejszego wycieku(rdzewieje wręcz z suchości;)) Stoję teraz przed dylematem zakupu drugiego samochodu i powiem, że nie ma na czym oka zawiesić(coś co by dorównywało carinie będzie sztuką)gdyby można było kupić ten samochód nowy z nieco lepszym wyposażeniem niż u mnie to bym je kupił jeszcze raz bez zastanowienia (niezniszczalne auto z duszą). Jedyny minus który mi czasem przeszkadza to dość słabe wyciszenie wnętrza kabiny(powyżej 130km/h).
Witam wszystkich!!! Poprzedni właściciel cainki zapewniał mnie, że tym autem można jeździć nie przekraczając zużycia paliwa powyżej 6l na 100km. Faktycznie auto jest bardzo ekonomiczne. Na 20litrow paliwa robię spokojnie 300km w cyklu miejskim, pokonując średnio odcinki drogi nie przekraczające 10km. Pokonałem tym samochodem już 5krotnie trasę do Wielkiej Brytani i z powrotem, wiec spalanie na trasie mam wyliczone bardzo dokładnie. Przy prędkości 130-140km/h pali 6.8litra. Przy prędkości poniżej 100km/h przy bardzo złej pogodzie w zimie gdy przez około 500km nie było szans na wrzucenie 5biegu carinka spaliła 5.5l|/100km(sam nie wierzyłem ale wynik był bardzo dokładnie sprawdzony). Przy prędkości powyżej 150km/h spalanie oscyluje w przedziale od 7.5-8.9l/100km. Według auto jest bardzo oszczędne. Musiałbym być katem żeby przekroczyć 7,5l na 100km w cyklu mieszanym.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW [l/100km]

6,3