Ocena kierowcy - Toyota Carina V Kombi

topol, 19 lat temu
Silnik 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Rok produkcji 1996
Toyota Carina V Kombi 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Generalnie, jest to samochód bez wad. yć może nie ma tak wyrazistego wizerunku jak Cadillac 62 series czu Citroen DS, ale idealnie spisuje się jako tzw daily driver czyli ekonowóz. Żałuję tylko, iż nie jest to kombi z silnikiem 2.0.
Gładko i harmonijnie oddaje moc, elastyczność rozleniwiająca - to znaczy że nie chce się redukować na niższy bieg przy wyprzedzaniu...
Bez uwag.
Bardzo fajnie zestrojony, dla niektórych może być nieco sztywny, ale całkiem dobrze "informujący" o tym co się dzieje, a przy tym dość "tolerancyjny".
Widoczność do tyłu wymaga przyzwyczajenia, przy opanowaniu jazdy na lusterka nie ma problemu.
Wyśmienita, zwłaszcza położenie dźwigi ręcznego jest genialne!
Bez uwag, no, brak klimatyzacji...
Nieco może wąsko. Ale ja mam ponadstandardowe gabaryty :-)
Powyżej 160 km/h hałas opływu powietrza staje się wyrażnie przeszkadzający.... Na poważnie, przy normalnej jeździe z normalnymi prędkościami absolutnie akceptowalne. Przy piłowaniu silnika czy rzeczywiście szybkiej jeździe rzeczywiście jest głośno.
Powtarzalne zużycie paliwa na poziomie 6,8 l/100 km, nawet zimą po Warszawie nie przekroczyło 9 l/100 km
Jak napisałem wyżej, jest to typowy ekonowóz, ekonomiczny i niezawodny, nadający się do założenia instalacji LPG, ale tylko dobrej - ja mam IV generację i nie zauważyłem jakichś negatywnych wpływów ani na osiągi samochodu czy silnik. Moim zdaniem bardzo dobry stosunek jakości do ceny!
Oczywiście zawsze się znajdzie coś, do czego można się przyczepić, u mnie to zapalająca się od czasu kontrolka osprzętu silnika, nie wiadomo dla czego i ja to usunąć (ten problem pojawił się PRZED założeniem LPG), ale daj Boże zawsze tylko takie problemy. A, można dodać, że już dwukrotnie spaliły się żarówki świateł pozycyjnych przednich i podświetlenia konsoli...
jedyną poważną usterką było wydmuchanie uszczelki pod głowicą, zakończyło się to jej wymianą, bez żadnych innych konsekwencji... końcówki drążków i drążki kierowniczae poleciały po 165 tys. km, tarcze hamulcowe po 220 tys. km, katalizator i układ wydechowy (częsciowo wymieniony profilaktycznie) po 240 tys. km, silentbloki i łącznik stabilizatora z tyłu po 270 tys. km, oryginalny akumulator zaczął słabnąć po 8 latach i został wymieniony. Poza tym lany olej i benzyna.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW [l/100km]

6,9