Ocena kierowcy - Toyota Carina V Kombi

Juliusz, 14 lat temu
Silnik 2.0 D 73KM 54kW
Rok produkcji 1994
Toyota Carina V Kombi 2.0 D 73KM 54kW 1992-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : to, że piętnastoletni samochód z dużym przebiegiem może nadal bezawaryjnie jeździć,
moja carina ma ok. 500tys km i nie boje się nia jechać w kilku tysięczna podróż za granicę, jeździłem wieloma samochodami i wiem że \"japońce\" są najbardziej niezawodne - z wyłączeniem nissana,
silnik diesla bez turbiny nie jest szybki ale nie mogę powiedzieć, że to \"muł\", znacznie bardziej elastyczny niż silniki konkurecji o podobnych parametrach, uważam że to jeden z nabardziej niezawodnych silników w historii motoryzacji,
bardzo dobrze zestrojona skrzynia biegów, mimo małej mocy już na 1 biegu czuć przyspieszenie, bezawaryjna
komfortowe zawieszenie, nie dla amatorów bardzo szybkiej jazdy w zarętach, trawłość zawieszenia bardzo dobra podobna jak np. w VW, wymiany elementów zawieszenia na czas to podstawa, tanie i łatwo dostepne zamienniki, przeciętne hamulce- zamienniki do niczego- koniecznie kupujcie hamulce dobrych firm warto zapłacić nawet 3razy wiecej
świtna widoczność w kombi- wzór
bez zastrzżeń
u mnie wentylator chodzi dość słabo, samochód silnikiem diesla nagrzewa się bardzo długo
mam 1,9m wzrostu i nie narzekam nad głową mogło by być lepiej
diesel jest dość głośny, jednak diesle np. vw czy forda są o wiele głośniejsze
ekonomia bez zasrzezeń, ja jężdźę na bioesterze jest tańszy od oleju napedowego o 15%, smochód sprawuje się bardzo dobrze
moją carinę kupiłem dwa lata temu za 7tys i wiem że to dobrze wydane pieniądze
ktoś napisał, że niezawodność toyoty mozna między bajki włożyć - to nieprawda, jeśli wymieniam cześci regularnie, a jest ich niewiele, wówczas samochód pokona pewnie nawet 1mln km. Zapamiętajcie! nie ma na rynku cariny diesel z przebiegiem mniejszym niż kilkaset tys km, sprzedający kręcą liczniki- i taka jest prawda,
nie miałem żadnej poważnej usterki

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 73KM 54kW [l/100km]

5,8