Ocena kierowcy - Toyota Carina V Kombi

Silnik 2.0 TD 83KM 61kW
Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Toyota Carina V Kombi 2.0 TD 83KM 61kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : wszystko padnie, karoseria zardzewieje a silnik odpali bez problemu
W mojej rodzinie od 2008 roku. Sprowadzone z Holandii licznik pewnie przekręcany a chodzi jak złoto, naprawdę polecam. Solidna Japońska robota, będę go miał aż się nie rozleci (pewnie jeszcze z 5-6lat) z tego co wiem ten model w tym roczniku składano w Anglii.
Solidny przebieg a mimo to chodzi bez problemu, zapala na raz nawet przy -20 stopni w zimę. Lekkie wycieki są ale sądzę, że wynika to z wieku silnika. Nie ma za dużej mocy ale na spokojna jazdę w sam raz. W rym roku (sierpień 2016) byłem nim we Włoszech jechałem przez Alpy, żadnych problemów.
Dwa lata temu wymieniałem ( i to był chyba błąd) miałem problem z redukcją szczególnie z 3na2 i 4na2 nie chciało wchodzić (nie wiem czy to jakiś synchronizator czy co) Reszt do tej pory bez problemu. Biegi wchodzą lekko, idealna do spokojnej jazdy.
nieźle trzyma się drogi, za zakrętach bez problemów jak na koła 14 to jest super.
Jest to wersja kombi więc zawsze jest troszkę gorzej niż w mniejszych autach ale nie ma na co narzekać :) bardzo dobra widoczność
Jak to w japońcach nie wymagam szaleństw najważniejsze, że nic nie przeszkadza i wszystko jest pod ręką.
W zimę trzeba trochę czekać. Ale jak już się bujnie to ok.
Pod dostatkiem dla każdego nie znam osoby, która by narzekała że coś niewygodnie. Dla kierowcy bardzo dużo przestrzeni i wygoda, pasażerowie to samo.
Dosyć dobrze mimo wieku.
w trasie lekko ponad 6 litrów, wiadomo jak przycienisz powyżej 130 to bierze więcej. miasto tak z 7,5
Wysoka jakość, cena adekwatna do jakości.
Nic z tych rzeczy, Regularna wymiana flitów i oleju i jest ok. Wymieniałem też sworzeń wahacza (po kolizji)
wymieniałam skrzynie biegów i sprzęgło. Skrzynie bo nie wchodziła 2 jak redukowałem i przy okazji mechanik powiedział, że sprzęgło się kończy (uwierzyłem na słowo) i wymieniłem.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TD 83KM 61kW [l/100km]

7,2