Ocena kierowcy - Toyota Carina V Sedan

Rok produkcji 1994
Toyota Carina V Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW 1992-1997 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Inne
Auto o którym można powiedzieć jedno złe słowo - rdza. Rdza jest mankamentem tego auta. W moim przekonaniu jednak jezeli dba sie o ten element, wówczas nie jest to mankament który może zniechęcić do zakupu naprawde niezawodnego, wygodnego, taniego już w tym momencie auta, które jest naprawde ekonomiczne.
Silnik jest wprost cudowny, co prawda nigdy nie był gazowany i stad ta niezawodność, i kultura pracy wynika, z małej pojemności osiągnięto naprawde przyzwoite osiągi, zapewniajace naprawde przyjemna jazdę
Skrzynia biegów jest bardzo dobra, lecz z powodu ubiegu lat, czuc już pierwsze problemy, aczkolwiek trzeba dodać że jest to część do której nie zaglądałem przez ponad 2 lata.
Układ jezdny jak na polskie drogi jest doskonały, pokonuje niesamowicie zakręty niemal jak auto sportowe. Jest bardzo dobry na polskie nierówności.
Irytował mnie jedynie zawsze czas, ogrzania wnętrza w czasie zimy, i parujące okna, jednak nie był to jakis wielki minus.
Przestrzeń w środku auta jest naprawde przyzwoita, nie ustępuje pasatom a wręcz je przewyższa, jedno z większych wnetrz z pośród aut jakimi jeździłem, co prawda Voyagera nie przebije, ale to nie powód do wstydu.
Wyciszenie jest przeciętne, nie powala, ale też nie odstrasza, poporostu przeciętne.
Ekonomiczność mojej Cariny była niesamowita, jak na auto które jeździło na benzynie, spalanie rzędu 6-7 litrów przy normalnej jeździe jest moim zdaniem wynikiem naprawde dobrym.
Stosunek ceny do jakości jest na 10 gwiazdek w pięciostopniowej skali.
Niezawodność tego auta jest już owiana legendą i ja tą legendę, a raczej fakt potwiedzam. Przez 2 lata tylko drobne naprawy, plus okresowe wymiany części typu klocki, rozrząd. Naprawde niesamowicie niezawodne auto.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW [l/100km]

Toyota Carina V Sedan