Ocena kierowcy - Toyota Carina V Sedan

ravpraca, 15 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 126KM 93kW
Rok produkcji 1993
Toyota Carina V Sedan 2.0 i 16V 126KM 93kW 1992-1997 - Oceń swoje auto
Karoseria : Auto ma 16 lat i praktycznie nigdzie nie widac rdzy. Wszystkie drzwi, zamki, zawiasy - wszystko chodzi idealnie.
Swietne auto rodzinne. Przestronne bezawaryjne. Idealne w trase. Rowniez na miescie nie jest za duze (jest dosc waskie). Dobrze wyposazone min. automatyczna klimatyzacja, pelna elektryka szyb i lusterk. Chwalone przez mechanikow i stawiane przez nich znacznie wyzej niz Avensis. A moje auto to dokladnie Toyota Corona z nietypowym silnikiem 1.8 125KM. Auto zostalo w calosci wyprodukowane w Japoni z przeznaczeniem na tamten rynek. Jesli tylko zawieszenie byloby bardziej komfortowe to bylby ideal.
Silnik 1.8 125 KM. sprawuje sie idealnie. Dobrze przyyspiesza i malo pali. Jedynie odglosy z wydechu moga byc troche wnerwiajace.
Niestety skrzynia nie jest najmocniejszym atutem Toyoty. Biegi wchodza sprawnie jak sie tym autem troche pojezdzi. Na poczatku to ciezka sprawa. Skrzynia nie dla kobiety.
Niestety po poprzednim aucie ( Citroen -hydropneumatyk) jestem troche rozkapryszony. Przez pierwsze tygodnie zatrzymywalem sie co jakis czas i sprawdzalem czy nie zlapalem "gumy"...(wszystkie spodzespoly zawieszenia byly/sa sprawne). Zawieszenie jest twarde a takie niestety nie podoba mi sie.
Wszystko widac :-)
Wszystko na miejscu.
Klima automatyczna sprawuje sie bardzo dobrze. Zima auto dosc szybko sie narzewa.
Mam ponad 190 i nie narzekam. Duzy bagaznik.
Moglo by byc ciszej.
Na trasie 7,2 w miescie max 9,5. Czesci latwo dostepne.
Mozna kupic w dobrej cenie i jesli z dobrych rak to goraco polecam.
Kilka pierdul ale autu z tego rocznika nalezy wybaczyc: wymiana chlodnicy + termostat (oryginalna nie odbierala wystarczajaco ciepla), wymiana tulei w mechanizmie wycieraczek, silownik centralnego (pomoglo przeczyszczenie), wycieki oleju z pokrywy zaworow i ap. zaplonowego (wymiana uszczelek), przycisk autom. domykania szyb (czyszczenie pomoglo). Poza tym tylko i wylacznie wydatki serwisowe.
Nie bylo.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 126KM 93kW [l/100km]