Ocena kierowcy - Toyota Carina V Sedan

carin7, 15 lat temu
Silnik 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
Rok produkcji 1997
Toyota Carina V Sedan 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
Karoseria : Napewno karoseria na plus ale muszę i dodać ,że silnik również , posłuży jeszcze wiele lat. Polecam szczerze to auto wszystkim niezdecydowanym ,tylko ja jeszcze go nie sprzdaje ,zaprzyjaźnilismy się na dłużej.
Inne : Brak nawet drobnych usterek podczas ponad rocznej jazdy tym samochodem.
Tylko same superlatywy na temat tego auta, trzeba posiadać ten samochód i doceni się japońską niezawodność.
Bardzo ekonomiczny jak na tą pojemność, jak na benzynie tak i na gazie.Silnik dynamiczny przy wyprzedzaniu, piaty bieg daje sobie radę w każdej sytuacji, naprawdę jest to super auto, bardzo przekonało mnie do marki TOYOTA, jest przede wszystkim bezawaryjne i niezawodne, no i bezpieczne. Polecam ten samochód wszystkim którzy decydują się na zakup auta a nie są zdecydowani na jaką markę...carina spełni oczekiwania.
Nie zawsze wskakuje wsteczny, trzeba powtarzać ten manewr ale reszta ok. u mnie akurat przy ok.160tyś.km wymienione sprzegło,ale to nie jest regułą ,że tak musi być.
Bardzo dobrze się prowadzi, nie ma problemów na zakrętach, trzyma się drogi, świetnie amortyzuje drgania na naszych drogach, jazda nie jest przez to uciążliwa.
Do przodu i na boki jest dobrze, jest problem z widocznością do tyłu przez uniesiony bagażnik, jednak praktyka pozwoli opanować manewr cofania i możemy sobie z tym poradzić, dzieki temu nauczyłem się cofania na lusterka.
Wszystko pod ręką, można zapamiętać gdzie co jest usytuowane, bez odrywania oczu od drogi.
Jestem zadowolony z ogrzewania jak i chłodzenia, no tu bardzo pomaga klimatyzacja ,która działa bez zarzutu. Troszkę ciszej mógł by chodzić wentylator na 3 i 4 stopniu,ale cóż już tak musi być. Dla siedzących z tyłu dodtkowe tunele z wentylacją pod przednimi siedzeniami co poprawia komfort podróżowania.
Kierowca naprawdę czuje się wspaniale, nie czuje się absolutnie zmęczenia po kilku godzinnej jeździe, wygodne siedzenie regulowane dodatkowo w części lędzwiowej kręgosłupa. Z tyłu wygodnie na nogi dla kompletu pasażerów, sam bardzo lubię jechać z tyłu jak tylko żona kieruje.
Do prędkosci przepisowej wyciszenie jest bardzo dobre, absolutnie nie można narzekać, wiadomo ,że powyżej 140km/h, powinno być słychać wiatr i pracujący silnik, ale i tak można jeszcze swobodnie rozmawiać.
Jeżdzę przeważnie na gazie , benzyna tylko na pierwsze minuty po włączeniu silnika i po każdym zatankowaniu butli gazem przegonie go około 15km na benzynie.Zużycie benzyny na trasie oscylowało w granicach 7,5l przy różnej prędkości nawet i tej wiekszej. Gazu od 7,7l w trasie do 11,3l w mieście, jak na tą pojemność silnika wydaje mi się spalanie umiarkowane. Instalacja gazowa 4 rok i spisuje się bez zarzutu.
Jakość cariny jest bezdyskusyjna , cena napewno mogła by być mniejsza, moja kupiona z komisu ale nie żałuję odwdzięcza mi się bezawaryjnością i niezawodnością.
Absolutnie nic nawet najmniejszej rzeczy nie wymieniłem na razie.
Było wymienione sprzegło jak pisałem wyżej i chłodnica prawie jednocześnie ,ale to przez poprzedniego właściciela, tak ,że ja kompletnie nic nie robiłem przez ponad rok czasu dlatego daje tu maksymalną ocenę. Tylko jeżdzę no i wlewam paliwo to jest to co robię przy tym samochodzie.
Toyota Carina V Sedan