Ocena kierowcy - Toyota Celica V Coupe

SPIDER666666@poczta.fm, 15 lat temu
Silnik 2.2 GT 136KM 100kW
Rok produkcji 1992
Toyota Celica V Coupe 2.2 GT 136KM 100kW 1989-1993 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak na przejechane 270000 km/h jeździ super i bez awarii.
Zawieszenie : Jest twarde więc trzeba go czasem robić
Karoseria : Jak od nowości nie był dobrze konserwowane to może trochę podgnić
Układ elektryczny : np:wentylator chłodzenia silnika
Nigdy nie planowałem kupić Celice ale teraz nie zamienie tego auta na inne. Jest mało awaryjne, bardzo ładne jak na swój wiek, przyjemnie się prowadzi i ma potencjał.
Silnik jak na tak nie dużą moc ma jej spory zapas, bez wysiłku jedzie 190km/h przy 4000 obr/min (w wersji USA tylko tyle ma na budziku), Trzeba się bardzo starać aby dobić do 6000obr/min (np:100km/h na pierwszym biegu). 2,2l są silnikami bardzo trwałymi!!! Mój ma 270000 przejechane bez remontu i nic mu nie dolega.
Z czasem trzeba będzie wymienić synchronizator drugiego biegu (200000-300000km przebiegu normalnej jazdy). A ogulnie bardzo fajnie, ma długie przełożenia (np: na 1-80,90km/h; na 3-130,140km/h; ale lepiej tak nie żyłować bo poco).
Wszystko fajnie jak jeździmy po autostradzie lub innych gładkich szosach, gdyż autko ma sportowe zawieszenie czyli twarde, na naszych polskich drogach niestety się to czuje w komforcie i kieszeni.
Widoczność z przodu ok, ale z tyłu marnie jak w więkrzości sortowych i japońskich autek, dobrze że są lusterka boczne ;-)
Wszystko pod ręką, bardzo ładne wykończenie wnętrza jak na ten wiek, mało jakie auto z tych lat ma takie wykończenie i rozwiązania. Ponad czasowe.
Super wszystko. nic dodać nic ująć.
Jak na sportówkę to nawet sporo miejsca, widziałem mniej w innych autach. Z tyłu jak we wszystkich sportowych ciasno i nisko.
Bardzo fajnie wygłuszony, tylko mruk silnika, tak powinno być.
Zużycie paliwa w jeździe mieszanej to 11-12l/100km, na dłuższej trasie jeszcze nie testowałem. Co do napraw to jest ich mało (elektryka, zawieszenie, ukł.wydechowy itp) Ceny są różne, jedne części są tanie inne drogie.
Mało wydatków, ponad czasowy wygląd, zwłaszcza że ta wersja urodziła się w Japonii na rynek USA i Kanadyjski.
Mało awarii
O silnik nie trzeba się martwić jak się o niego dba, jedynie zawieszenie na polskich drogach czasem ma dość.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 GT 136KM 100kW [l/100km]

10,7