Ocena kierowcy - Toyota Celica VII

Stich, 13 lat temu
Silnik 1.8 16V VT-i 143KM 105kW
Rok produkcji 2000
Toyota Celica VII 1.8 16V VT-i 143KM 105kW 1999-2006 - Oceń swoje auto
Inne : Samochód może nie ma dużo mocy ale jest lekki przez co może zaskoczyć. szkoda, że producent nie pomyślał o wersji turbo, nawet mała sprężarka zrobiła by kolosalną różnice. ale zawsze można zainstalować w jakimś porządnym zakłądzie mechanicznym jeśli ktoś nie ma co z pieniędzmi robić ;)
Silnik : panewki, pierścienie na tłokach
Surowo oceniając jest dobrze i bardzo niewiele brakuje do oceny doskonale. Oceny innych użytkowników na tej stronie zupełnie nie odzwierciedlają prawdziwej sytuacji, musieli trafić na bardzo zmarnowane egzemplarze. Jeśli ktoś szuka dobrego, ładnego i dość szybkiego samochodu to szczerze polecam.
Wersja GT moim zdaniem ma bardzo dobry silnik, jedyne co to trzeba pilnować oleju bo jednostki z początku produkcji miały ukrytą wade i czesto panewki są do wymiany. Ale jeżeli trafi się na zdrowy okaz to jest bardzo ok. Osiągi nie powalają na kolana ale nie jest znów aż tak źle. W TSie silnik trzeba wysoko kręcić, żeby cieszyć się tymi dodatkowymi km.
do opanowania ale fakt, że na początku sprawia wrażenie dość opornej. Trzeba się do niej przyzwyczaić i tak jak tu już inni pisali uważać żeby nie wrzucić złego biegu.
byłem zadowolony z seryjnego układu jezdnego ale po lekkim obniżeniu jest o wiele lepiej, samochód wchodzi w zakręty bardzo dobrze a na dobrych oponach nie ma problemu z \"latającym\" lekkim tyłem.
jak w każdym samochodzie, klimatronik jest ok. Były też opcje z podgrzewanymi siedzeniami.
troche mało miejsca dla pasażerów na tylnej kanapie, w końcu auto pseudo sportowe a nie rodzinne, za to mile zaskakująca pojemność bagażnika, po złożeniu kanapy zmieściłem w nim pralke! :)
mogło by być troche lepiej, polecam wytłumić drzwi, bardzo zmienia to doznania wewnątrz samochodu również jeśli chodzi o audio
Jak dla mnie nieprzeciętne osiągi z bardzo niskim spalaniem. w trasie z pedałem gazu wciskanym mocno i często spalanie wychodzi mi 7,9L w mieście troche gorzej, ale myśle, że w porównaniu z jednostkami 2L oferującymi podobne osiągi spalanie jest o wiele niższe.
dość dobrze trzymają cene dlatego trzeba się troche wykosztować by znaleźć zdrowy i dobry egzemplarz. Ale jak najbardziej warto zapłacić kilka tyś. więcej aby później nie dopłacać do samochodu.
stereotyp Japońskiej niezawodności generalnie się sprawdza. Jedyne na co trzeba uważać to jednostki z poczatku produkcji w których częstą awarią są panewki i zjadanie oleju. Oczywiście wynika to z zaniedbania pilnowania poziomu oleju oraz \"pałowania\" na zimnym silniku. Jeśli ktoś dba o auto tak jak powinien, ma zagwarantowaną bezawaryjną jazde przez wiele lat. ja już jeżdze 3,5 roku więc wiem co mówie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V VT-i 143KM 105kW [l/100km]

8,8