Ocena kierowcy - Toyota Celica VII

Silnik 1.8 16V VT-i 143KM 105kW
Rok produkcji 2000
Toyota Celica VII 1.8 16V VT-i 143KM 105kW 1999-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo wytrzymały i z ładnym dźwiękiem
Auto \"sportowe\" auto małe z brakiem jakiejkolwiek wygody, sam jeżdżę tym autem sporadycznie jak stoi bliżej wyjazdu lub jak moje audi jest niedysponowane, zamysł tego auta jest jeden to auto jest na pokaz, dlatego właścicielem jest moja siostra, to jej pierwsze auto więc jak wiadomo było kupowane \" bo ładne \" i to główna zaleta tego dźgajka. Jak dla mnie to auto dla kobiet do przemieszczania się z punktu A do B jeżeli ktoś oczekuje czegoś więcej od samochodu to może się zdziwić to auto szybciej wygląda jak jedzie. W zimę ratunkiem są tylko dobre opony nie jakieś nokiany barumy i inny szajs, do tego bardzo ciężko dostać opony 205/50/16 za to wejdą 195/55/16 które już są ogólnodostępne. Podsumowując mężczyzną nie polecam ale dla pań jak najbardziej :)
Silnik wytrzymały ale trochę mułowaty
Tu według preferencji, mi bardzo podoba się sztywność całej skrzyni i dosyć krótkie ruchy dźwignią
Na równej drodze sprawdza się bardzo dobrze lecz przy wybojach auto skacze jak chce, bardzo łatwo to zauważyć kiedy puścimy kierownice a ona bezwładnie kręci się we wszystkie strony.
Co tu dużo mówić, fatalna widoczność szczególnie z tyłu.
Fotele bardzo dobrze trzymają całe ciało ale na dłuższą metę są niewygodne, plusem jest też dobrze leżąca w rękach kierownica
Auto bardzo szybko się nagrzewa i tu wielki + dla toyoty
Jeżeli ktoś ma ponad 180 nie zazna tam wygody, chyba że ktoś jeździ jak kretyn z siedzeniem praktycznie maksymalnie wychylonym do tyłu
Wyciszenie porównywalne do URSUSA c-330
Auto ekonomicznie nie ma na co narzekać
Za to co dostajemy auto mogłoby być jednak trochę tańsze
Jedyne co padło to siłowniki klapy
nie było jeszcze poważnych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V VT-i 143KM 105kW [l/100km]

7,8