Ocena kierowcy - Toyota Corolla Verso E120

wzielinski, 5 lat temu
Silnik 1.8 VVT-i 130KM 96kW
Rok produkcji 2005
Toyota Corolla Verso E120 1.8 VVT-i 130KM 96kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Inne : Ilość miejsca w kabinie pasażerskiej i bezawaryjność.
Przeniesienie napędu : Skrzynia biegów jeszcze działa, ale coraz bardziej szarpie.
Praktyczny, rodzinny, bezawaryjny samochód o umiarkowanym komforcie. Byłby idealny gdyby nie półautomatyczna skrzynia biegów, która jest pomyłką. Jak na swoje rozmiary zewnętrzne, Corolla Verso ma bardzo dużo miejsca w przestrzeni pasażerskiej. Mam prawie dwa metry wzrostu i mam zapas kilku centymetrów nad głową zarówno z przodu jak i z tyłu. Z tyłu w miarę komfortowo podróżuje 3 dzieci. Niezbyt wielki bagażnik, ale ze względu na konstrukcję nadwozia można załadować pod dach.
Dobry bezawaryjny silnik. Minusy to głośność. Poza tym, przy pełni obciążonym samochodzie na autostradzie brakuje mocy na podjazdach pod wzniesienia.
Najsłabszą stroną tego modelu jest półautomatyczna skrzynia biegów. Wygląda jak automatyczna, ale konstrukcyjnie jest bliższa do manualnej. Efekt - szarpie, nieoptymalnie wybiera biegi, przy dłużej jeździw w korku lub pod dłuższych manewrach czuś swąd sprzęgła. Droga w naprawie.
Trzymanie drogi - OK jak na minivana. Komfort resorowania - we francuskich samochodach jest lepszy, ale nie ma tragedii. Nic się nie psuje.
Wygląd zewnętrzny jest bardzo fajny. Mimo, że samochód ma już 13 lat, to na ulicy jego design nadal wygląda atrakcyjnie i nowocześnie. Jakość blachy - niestety powoli zaczyna pojawiać się rdza.
Bez zarzutu. Co prawda tylne okno nie jest zbyt duże, ale moja wersja ma kamerę cofania, więc nie narzekam.
Nie narzekam. Mając blisko 2 metry wzrostu siedzę wygodnie i po kilkugodzinnej jeździe wychodzę bez bólu kręgosłupa - co niestety się zdarzało przy poprzednim samochodzie - Astrze. Drobne mankamenty - fotele przednie mogłyby mieć dłuższe siedziska, a pedał gazu mógłby być ustawiony mniej pionowo.
Poprawnie. Trochę trzeba się przyzwyczaić do specyficznie działającego ustawiania temperatury - zima, w samochodzie zimno, ustawiam na 20 stopni i nadal zimno - trzeba zwiększyć do 23 - 24 stopni, żeby poczuć ciepłe powietrze.
Rewelacja! Dużo miejsca na głowę dla wysokich osób z przodu i z tyłu. W drugim rzędzie, trzy oddzielne fotele umożliwiają dłuższe podróże 3 dzieci, lub osobie dorosłej i 2 dzieci. Dwa dodatkowe fotele w bagażniku nadają się na dłuższą podróż dla kilkuletnich dzieci, lub na pokonanie krótszego dystansu dla nastolatków.
Samochód dosyć głośny, szczegółnie przy wyższych obrotach. Efekt - jazda przy 90 - 100 km/h na godzinę jest komfortowa, ale na autostradzie przy 130 Km/h jest dosyć głośno i słuchanie muzyki nie sprawia dżej frajdy.
Samochód bezawaryjny, więc nie ponoszę dodatkowych kosztów napraw, poza przeglądami. Zużycie paliwa - jak na wielkość samochodu i silnik 1.8 benzynowy - w porządku.
Kupiłem używany w dobrej cenie, więc jak dla mnie - super!
Kupiłem używany samochód 9 letni. Przez 4 lata zrobiłem 80 000 km. Przez ten czas zdażyła mi się tylko jedna usterka - wymiana rozrusznika.
Brak poważnych usterek. Niestety tak jak pisałem skrzynia biegów nie działa optymalnie. Pytałem w serwisie i zniechęcają do naprawy, bo powiedzieli, że po kalibracji może w ogóle przestać działać.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 VVT-i 130KM 96kW [l/100km]

8,2