Ocena kierowcy - Toyota Corolla IX (E12) Hatchback

Grzegorz, 7 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 97KM 71kW
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Toyota Corolla IX (E12) Hatchback 1.4 i 16V 97KM 71kW 2001-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Najbardziej zaskoczyła mnie ilość miejsca w kabinie oraz niezawodność.
Samochód oceniam bardzo dobrze.Auto zakupiłem nowe w polskim salonie w 2007 r. i przez cały okres użytkowania nie miałem z nim żadnych problemów. Potwierdzam wyświechtany slogan, że Toyota jest liderem niezawodności bo nigdy mnie nie zawiódł. Jedyną usterką przez cały okres użytkowania była awaria dmuchawy, którą mechanik usunął za 50 zł.
Silnik jak wspomniałem wcześniej bezawaryjny. Na łańcuchu rozrządu, pali akceptowalne ilości paliwa /w cyklu mieszanym ok. 7 l/100 km/ Jedyny mały minus za dynamikę.
Skrzynia w porządku - trochę zbyt długi skok, ale można się przyzwyczaić. Brakuje 6 biegu aby spokojniej można było jechać po autostradzie. Silnik przy prędkości ok. 120 km/h staje się głośny.
Zawieszenie przez prawie 150 tys. km nie wymagało ingerencji mechanika. W mojej ocenie bardzo dobrze wybiera nierówności i nie dobija.
Bardzo wygodne auto. Po przejechaniu kilkuset kilometrów nie bolą plecy. Jak na stosunkowo mały samochód w środku jest dość sporo miejsca w kabinie dla 4 osobowej rodziny. Trzeba przyznać, że bagażnik mógłby być większy. Mamy za to pełnowymiarowe koło zapasowe.
Bez zastrzeżeń. widoczność z samochodu dobra. Przyciski umiejscowione we właściwych miejscach, nie trzeba się zastanawiać, gdzie co jest. Jedyny minus nie podświetlona regulacja wysokości świateł mijania.
Bez zarzutu, w deszczowe dni trzeba jeździć na włączonej klimatyzacji bo szybko parują szyby.
Jak napisałem wcześniej, zarówno przestrzeni dla kierowcy i pasażerów nie brakuje. W sam raz dla rodziny 2+2. Wybierając się na wakacje może brakować miejsca na bagaże w bagażniku.
Nie jest źle, ale przy wyższych prędkościach obrotowych silnika w kabinie jest dość głośno. Rozwiązaniem była by 6-cio stopniowa skrzynia biegów.
Wzór niezawodności. W zasadzie materiały eksploatacyjne i tyle. Osoby narzekające na awaryjność musiały kupować auta powypadkowe lub zajechane.
Na pewno lepiej skalkulowana cena do jakości niż Golfa.
Przez 10 lat użytkowania zatarciu uległa dmuchawa od klimatyzacji, to według mnie bardzo dobry wynik. Uciążliwe i kłopotliwe jest wymienianie żarówek w przednich światłach z uwagi na trudny dostęp. Sprawę załatwia założenie świateł do jazdy dziennej.
BRAK !

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 97KM 71kW [l/100km]