Ocena kierowcy - Toyota Corolla IX (E12) Kombi

Okres użytkowania: ponad 6 lat
Toyota Corolla IX (E12) Kombi 1.4 i 16V 97KM 71kW 2001-2009 - Oceń swoje auto
Inne : bezawaryjność
Silnik : ekonomiczny , przyjazny, prosty, bezawaryjny
Układ elektryczny : częsta wymiana żarówek
Byłam drugim właścicielem taqkiej Toyotki. Nigdy mnie nie zawiodła, zawsze odpalała, do warsztatu zjawiałam się raz w roku na wymianę oleju i filtrów. Po tym samochodzie, a miałam ich kilka i zawsze używki będę for ever fanem Toyoty. Podsumowując - wlewasz benzynę i jeździsz :)
Troszkę za mało mocy jak na dość jednak spore kombi - na trasie z pełnym załadowaniem (4 osobowa rodzina + bagaże) potrafił mulić. Na plus - bezawaryjność i niezawodność. Zerowe zużycie oleju - przez 12.000 nie trzeba było dolewać ani kropelki.
Dość wymagająca - twarda i konkretnie trzeba bieg włożyć - generalnie OK
Dobry - jak dla mnie na dośc duży samochód zbyt mało wspomagania przy parkowaniu.
No cóż - w mojej toyocie po woskowaniu wygląda prawie jak nowa - nie liczę obtarć uzytkowych. Nic nie rdzewieje nie matowieje itp. Żadnych bąbli a samochód nie garażowany przez 14 lat
Bardzo dobra zarówno do tyłu i przodu, bez żadnych czujników można się wcisnąć w mikromiejsca :)
OK, wygodnie, fotele regulowane na wysokośc, pochylenie itd.
No tu jedyny minus - dość słaby nawiew. Szybko się nagrzewa ale chłodzi juz bardzo marnie. Ja miałam wersję gołą bez klimy i niestety to troszkę utrudniało życie w lecie bo jakaś mało przewiewna jest. W ziemie za to ciepełko dośc szybko się robi
Bardzo dobra, pojemny bagażnik, z tyłu mogłoby być ciut więcej miejsca ale i tak byłam w stanie do niej spakować gratów na 3 tygopdnie dla 2 dorosłych osób + dwójka dzieci, wózki, hulajnogi itp. Dodatkowo relingi - można przewieźć co się chce. Po położeniu siedzeń hulaj dusza - szafki z Ikea, pralki, rowery - wszystko się mieści jak w ciężarówce
Średnie zdecydowanie. Przy prędkościach powyżej 110kim/h huczy
Bardzo zacnie - mało pali na mieście max 9l/100 w trasie około 7l/100. Atut to żadkie usterki = małe koszty w wieloletniej eksploatacji
Bardzo zacnie
Z drobnych usterem które mnie osobiście wkurzały to częsta dość wymiana żarówek z przodu (na szczęście łatwo zrobic to samodzielnie)
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 97KM 71kW [l/100km]