Ocena kierowcy - Toyota Corolla X Sedan

Silnik 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW
Rok produkcji 2008
Toyota Corolla X Sedan 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Póki co "brzytewka". Oby tak pozostało
Spodziewałem się solidnej japońskiej technologii, sumiennego wykończenia i niezawodności. Po przejechaniu 3tys km sumienne wykończenie(ergonomia) już jest poniżej poziomu morza!
Kultura pracy na wysokim poziomie, jak na toyotę przystało bezszelestny na małych obrotach. Niestety powyżej 3,5 tys zaczyna hałasować.
Poza zacinającym się wstecznym, problemami z precyzją przy sportowej szybszej zmianie biegów to ok - nie spodziewałem się tego w aucie za 80 tys!
W porządku, dobrze się prowadzi, zakręty pokonuje pewnie, póki co sztywny(może aż za bardzo) i stabilny.
Bez czujników cofania z tyłu byłoby średnio. Ciężko wyczuć gdzie kończy się przód, ale poza tym jest poprawnie
Dam "3", ale zaraz po tym napisze kilka rzeczy które konstruktorzy chyba przespali: 1 - brak podświetlenia regulatorów nawiewu, przycisków sterowania szyb, przycisków podgrzewania foteli; przełączanie wskazań komputera pokładowego wymaga wkładania raz prawej raz lewej ręki za kierownice i gorączkowego zapętlonego wciskania guziczków - NO K... KTO TO WYMYŚLIŁ?! ; skokowa regulacja podświetlenia - czemu nie płynna?! Tak samo kąt pochylenia oparcia; czy regulator tempomaty musi być wystającą 3cią manetką?!; za krótkie siedziska foteli i brak regulacji odcinka lędźwiowego!! Schowek na okulary pomieści tylko szkła kontaktowe - nie wiem czy komuś się udało zmieścić swoje okulary bo mi ani nikomu z moich znajomych NIE! I na koniec deserek - przedpotopowe pałąki wnikające w głąb bagażnika, brak jakiejkolwiek raczki do złapania i zamknięcia pokrywy, nie wspomne już o skandalicznym wykończeniu przestrzeni bagażowejPlis SAN SEIE zerknijcie jak ma VW czy AUDI!!
Bez zarzutów póki co, choć dziwi mnie że czasem po wyłączeniu auta i włączeniu - samoczynnie zamyka się obieg na wewnętrzny... :-/ Ale poczekamy zobaczymy, może czemuś to ma służyć
Wystarczająco miejscam dla kierowcy, po stronie pasażera lekko denerwuje rozkładany na nogi schowek.
Świetne, gdyby nie hałasujący silnik płynęłoby się. Pomijam tu twardo zestrojone zawieszenie
W mieście pali jak smok... do 11l/100, w trasie 7 - jazda ok 130km/h. Licze że jeszcze po kilku tysiącach spalanie w mieście spadnie bo to lekka przesada przy 1.6 125KM
"4" ale - jak wyżej... No kurcze
Zaczyna mi coś "trzeszczeć" gdzieś w desce rozdzielczej, próbuje zlokalizować. Poza tym bez zarzutów... no ale K.... już mam niesmak!
Za mały przebieg, póki co bezawaryjnie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW [l/100km]

8,4