Ocena kierowcy - Toyota Previa I

tom.sikora@op.pl, 14 lat temu
Rok produkcji 1993
Toyota Previa I 2.4 132KM 97kW 1990-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort jazdy super , bardzo starannie wykonane wnętrze . Ładny ponadczasowy wygląd , zdecydowanie wyróżnia się sposród innych vanów.
Karoseria : Lubi rdzewieć i dlatego trzeba o nią dbać
Auto zdecydowanie godne polecenia . Przy kupnie trzeba zwrócić uwagę na serwis samochodu .Zaniedbane może szarpnąć nieźle kieszenią. Warto dać więcej pieniędzy za ładny serwisowany egzemplarz a odwdzięczy się długą bezawaryjną eksploatacją .Lubi wyłącznie dobre płyny i japońskie części . Zamienników mało ale raz zamontowany oryginał długo posłuży . Duży wybór używek także nie ma tragedii . Samochód ma ładną sylwetkę , zwraca na siebie uwagę . Polecam wszystkim ja kocham moje JAJKO .
Gdyby był z przodu to pewnie wcale by go nie było słychać ale i tak uważam że w samochodzie pracuje cicho . Duży plus za rozrząd na łańcuchu . Gdyby nie wymiany oleju nie wiedział bym gdzie się znajduje .
Do zmiany biegów trzeba użyć trochę siły . Krótka jedynka ale za to na piątce można się bujać od 60 km .
Trzeba trochę miejsca żeby nawrócić ale za to zawieszenie doskonale daje sobie rade za dziurami .
Z przodu doskonała jak w akwarium , na boki trochę przeszkadzają szerokie słupki za to do tyłu bez problemów.
Olbrzymi schowek przed pasażerem, jeszcze dokupię uchwyt na napoje i będzie bajka . Przydałyby się drzwi odsuwane z drugiej strony i klapa tylna powinna się otwierać wyżej .
Jak ma być ciepło to jest , jak zimno też nie ma problemów . Mam klimę i dwa szyberdachy więc pełen wypas.
W środku pełen komfort . Siedzenia wygodne z podłokietnikiem , pasażerowie mają do dyspozycji fotele kapitańskie . Duuuuuuuuuuuużo miejsca . Ostatni rząd rozkłada się na boki co daje dodatkowe miejsce na bagaż .
Powyżej 120 robi się głośno ale swobodnie można rozmawiać . Mam relingi i szyberdachy co dodatkowo wpływa na hałas .
No cóż auto lubi wypić ale nie ma się co dziwić . Silnik 2.4 i do tego prawie 2 tony wagi . Za to rekompensuje małą awaryjnością i komfortem .
Za te pieniążki ciężko kupić coś porządnego ale jak trafisz na zadbaną prevkę to nie ma się co zastanawiać

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 132KM 97kW [l/100km]

11,0