Ocena kierowcy - Toyota Proace II Verso Long

Marcin, 5 lat temu
Silnik 2.0 D-4D 150KM 110kW
Rok produkcji 2018
Toyota Proace II Verso Long 2.0 D-4D 150KM 110kW od 2017 - Oceń swoje auto
Auto dla większej rodziny. Raczej na trasy, bo w mieście gabaryty zmuszają do przyjęcia jakiejś sensownej strategii przy parkowaniu.
To zwykłe francuskie HDI, więc oczekuję po nim tego samego. Dość sprawnie radzi sobie zarówno w mieście jak i trasie.
Też typowo francuska - wydaje się pracować poprawnie.
Całkiem rozsądnie się prowadzi, oczywiście daje o sobie znać konstrukcja rodem z dostawczaka, szczególnie na pusto podczas pokonywania progów tylna oś lubi podskoczyć.
Starannie wykonany, z małym wyjątkiem - jakoś słabo widzę zabezpieczenie antykorozyjne. Wchodząc pod moje dotychczasowe samochody przyzwyczaiłem się do blachy pokrytej solidną warstwą... nie mam pojęcia czego, chyba jakiegoś tworzywa. Tymczasem Proace jest zwyczajnie pomalowany farbą w dziwnym kolorze wyglądającą na identyczną z tą z komory silnika.
W środku jest ok. Zbyt mały zbiornik paliwa..., jestem przyzwyczajony do 1100 km zasięgu. Upierdliwy Start&Stop oczywiście w cudowny sposób nie pamięta ustawień po wyjęciu kluczyka
Klima naprawdę wydajna. Co do ogrzewania - nie miałem okazji sprawdzić w siarczystym mrozie.
Jest całkiem ok, pod warunkiem, że pamiętasz czym jedziesz - to auto zbudowane na bazie dostawczaka.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D-4D 150KM 110kW [l/100km]

8,2