Ocena kierowcy - Toyota Starlet III

WoYo albo Massi - jak kto woli :), 17 lat temu
Silnik 1.3 16V 82KM 60kW
Rok produkcji 1991
Toyota Starlet III 1.3 16V 82KM 60kW 1989-1996 - Oceń swoje auto
Naprawde super samochód. Jeżeli kogoś nie stać na 6-8 latka może w ciemno kupować starletkę 12-15 letnią i nie bedzie sie musiał martwić o to ze mu sie gdzieś rozkraczy :) Samochód naprawdę praktycznie bezawaryjny jeżeli się o niero dba. Brakuje mi jedynie wspomagania i poduszki powietrznej :(
75 koni jak na takie małe auto wystarcza w zupełności. Samochód zrywny i dynamiczny. Toyotka lubi się kręcić wysoko :) Bierze troche oleju ale na jedną wymianę oleju dolewam może 0,2- 0,5L Tak więć prawie nic.
skrzynia biegów chodzi lekko. Jak dla mnie ok :)
szerokosć rozstawu kół powoduje, że starletka rewelacyjnie trzyma się drogi w ciasnych zakrętach przy wysokich prędkościach.
wąskie słupki więc z widocznością nie ma najmniejszych problemów.
w samochodzie nie ma dużo miejca ale można sie jakoś zmieścić. Dwie osoby mogą podróżować komfortowo. Bagażnik jak na taki mały samochód przystało mały; ale czego tu wymagać.. to nie kombi :). Jest to samochód typowo dwuosobowy. Jazda z większą ilością osób (4) nie jest już taka komfortowa.
samochód szybko się nagrzewa, więc po 5 minutach jazdy można już się ogrzewać :). Miałem problem z dogrzaniem silnika przy mrozach rzędu -25-30 stopni; nie ma co się dziwić :)
Mam 188 cm wzrostu. Wsiadanie jest troche utrudnione ale jak się już przyjmie pozycje za kierownicą to wszystko ok :)
No niestety. Samochód ma już swoje lata. Wewnątrz da się słyszeć jakieś piski elementów plastikowych, ale nie jakoś nagminnie. Wiatrak wentylacji wpada w rezonans. Wewnątrz jest dosyć głośnio. Dźwięki z komory silnika przy wyższych obrotach dają wrażenie jakbyśmy siedzieli na jednostce napędowej :). Jak się nie piłuje silnika to można jakoś wytrzymać. Pozatym wyraźnie słychać pracę zawieszenia. Warto pomyśleć o wyciszeniu komory silnika.
Spalanie w mieście przy dynamicznej jeździe na poziomie 7.5L/100km. Ja na pełnym baku (35L) robie w mieście około 420-450 km. W trasie spokojnie można zejść do 5,5L/100km przy jeździe rzędu 90-100 km/h. Autko jest naprawde bezawaryjne. Ja wykonuję przeglądy w nieautoryzowanej stacji i są to naprawdę niewielkie koszty.
Toyoty są w cenie. Toyoty starlet z mojego rocznika można kupić za 3500-5000 zł. Naprawde warto!!
Dałbym 6 ale nie ma. Jeszcze ani razu mnie starletka nie zawiodła. Oby tak dalej. Blacha mimo 15 lat trzyma się rewelacyjnie; może dwa maleńkie ogniska korozji na nadwoziu. Podwozie w super stanie... drobne ogniska rdzy (pomalować Hameraitem i po sprawie :) )
Zadnych poważnych usterek przy przebiegu 179000 km!!! Tylko zwykłe wymiany elementów eksploatacyjnych.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V 82KM 60kW [l/100km]

6,6