Ocena kierowcy - Toyota Starlet IV

pd, 14 lat temu
Silnik 1.3 i 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1998
Toyota Starlet IV 1.3 i 16V 75KM 55kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dynamiczny i oszczędny zarazem.
Idealne auto do miasta i na krótsze trasy. Za tą cenę nie wyobrażam sobie lepszego samochodu dla moich potrzeb.
Dynamiczny i ekonomiczny silnik, dobra kultura pracy, wysoka elastyczność. Wysoka ocena jak na 12 letni silnik wykonany w stosunkowo starej technologii.
Biegi wchodzą bez zarzutu i z przyjemnym kliknięciem. Działanie skrzyni biegów wręcz zachęca do dynamicznej jazdy.
W zasadzie cztery koła i kierownica, ale auto dobrze trzyma się drogi. Nie bardzo mam porównanie do innych ale jestem zadowolony, bo bardzo przyjemnie się prowadzi ten samochód.
Rewelacyjna konstrukcja, chyba najlepsza widoczność we wszystkich samochodach w jakich miałem okazje siedzieć.
Bez zarzutu, może trochę za mały schowek, i za małe uchwyty nawiewu, ale wszystko jest pod ręką i z głową przemyślane.
Niestety, ale słabo działa nawiew, zwłaszcza przy intensywnych opadach deszczu - bardzo szybko parują szyby, nawet przy najwyższym ustawieniu nawiewu.
Zaskakująco dużo miejsca z przodu, z tyłu niestety już gorzej. Można całkiem komfortowo podróżować w dwie osoby.
Słychać silnik i skrzypienie plastików, ale da się wytrzymać.
Rewelacyjne spalanie jak na silnik z tej epoki technologicznej.
Kupiłem używane i jestem bardzo zadowolony - jak na auto w tym wieku jest w bardzo dobrym stanie. Nawet, gdybym kupił to auto jako nowe, też byłbym zadowolony - przede wszystkim ze względu na niezawodność oraz jakość wykonania.
Niestety, na masce drobne ślady korozji. Poza tym żadnych problemów.
Lejesz paliwo i jedziesz. Jak na razie wymiana tylko części eksploatacyjnych. Jedyny mankament jaki stwierdziłem to dwie awarie wentyla, ale spowodowane nieumiejętnym użyciem nasadki kompresora, więc się nie liczy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 16V 75KM 55kW [l/100km]

9,5