Ocena kierowcy - Toyota Starlet IV

Silnik 1.3 i 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Toyota Starlet IV 1.3 i 16V 75KM 55kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Karoseria : Zero rdzy w samochodzie 24-letnim.
Silnik : Niezawodny po 300 tys km.
Gdyby było można dać 6 gwiazdek/5, tyle by dostała moja perła. Absolutnie bezawaryjne auto, kupione jako 10 -letnie służy mi już 14 lat i nigdy nie zawiodło. Bez żadnych problemów przechodzi co roku przeglądy techniczne, a mechanik za każdym zdziwiony, że podwozie nie nosi nawet śladów korozji. Przez 14 lat wymieniłam 2 razy amortyzatory tylne, raz przednie, sprzęgło , chłodnicę , hamulec ręczny i tyle. Szkoda, że takich aut już nikt nie robi. Warto kupić nawet 25-letni egzemplarz.
Silnik nie do zajeżdżenia. Po prawie 300 tys km żadnych problemów.
Nie wiem czy znajdzie się na rynku inne ponad 20-letnie auto, którego podwozie nie nosi nawet śladów korozji. Jedyna rdza, która lekko szpeci ale nie jest szkodliwa pojawia się na drzwiach.
Rewelacyjna widoczność , w szczególności dla osoby o niskim wzroście. W każdym innym aucie muszę mieć fotel z regulacją wysokości by cokolwiek widzieć przed sobą. W starletce żadnych problemów, zarówno z przodu, jak po bokach i z tyłu. Także widok w lusterkach wystarczający.
Z racji całkowitej bezawaryjności samochód bardzo tani w utrzymaniu. Spalanie ok 6- 7l/ 100 km w trybie mieszanym. Przy tej pojemności silnika nie jest to dużo.
Nic się nie psuje w tym aucie, nawet drobiazgi. Wymienić musiałam tylko amortyzatory i sprzęgło ale to wyłącznie z własnej winy.
Absolutnie bezawaryjny samochód, nawet po ponad 20 latach użytkowania.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 16V 75KM 55kW [l/100km]

6,3