Ocena kierowcy - Toyota Starlet IV

stomkiewicz@pbk.pl, 23 lat temu
Silnik 1.3 i 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1998
Toyota Starlet IV 1.3 i 16V 75KM 55kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Godny polecenia, wyjątkowo trwały samochodzik o zaskakująco dynamicznym silniku i niezbyt "szokującej" linii nadwozia.
Bardzo dobre przyspieszenia (11,2 s. /100, swoim egzemplarzem na autostradzie pod Koninem pojechałem 180km/h z trzema dorosłymi osobami w srodku, swietna elastycznosc na 4 i 5 biegu, troche głosna praca
Solidna, ale zdecydowanie za długie przełożenia (można by poprawic wynik do setki, gdyby nie ta skrzynia)
Zawiesznie dosyc twarde ale przy szybkiej jezdzie nieco za bardzo przechyla sie na boki, w moim egzemplarzu troche mi brakuje wspomagania kierownicy
Bardzo dobra we wszystkich kierunkach (to zasługa obniżenia linii okien w 1996r.) przy tyłowaniu widac wszystko dosłownie 1,5 metra za samochodem
Dobra, wszystko jest "pod ręką" i proste w obsłudze. Może nieco za słaba wycieraczka tylnej szyby.
Lepsze niż w kilku innych samochodach którymi jezdziłem
Z przodu bardzo dobrze. Z tyłu raczej dla osób o wzroscie < 170 cm. Bagażnik ok. jak na tych wymiarów samochód,a po rozłożeniu tylnych siedzeń przewoziłem 2 rowery górskie.
To nie jest najmocniejsza strona Starletki. Brak nadkoli powoduje duży chałas po wiechaniu na jakąkolwiek sypką nawierzchnie. Po wyżej 110 km/h trzeba dosyć głosno podkręcać radio.
W trasie z predkoscią do 100 km/h można zejsć do 5,5 litra na setkę,ale przy normalnej jezdzie (troche w miescie/ troche na trasie -120-130 km/h) wychodzi 7-7,5 litra.
Kilkuletnia Starletka kosztuje stosunkowo niewiele, jak na to co oferuje. Jest na rynku w klasie Ai B wiele samochodów droższych, które nie dadzą takiej radosci z jazdy.
Od trzech lat najmniej awaryjny samochód na swiecie (niemieckie raporty TUV i ADAC). Moje doswiadczenia w pełni to potwierdzają - przez 18 miesięcy nie wydarzyło sie nic.Z drugiej strony w okresie gwarancji przeglądy są co 10 tys. km., a to troche kosztuje.
Nic. Szczerze mówiąc nie wiem gdzie u mnie w samochodzie jest bagnet do sprawdzania poziomu oleju.
Toyota Starlet IV