Ocena kierowcy - Toyota Starlet IV

Marcin, 17 lat temu
Silnik 1.3 i 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1997
Toyota Starlet IV 1.3 i 16V 75KM 55kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
silnik sprawuje się świetnie, jest dynamiczny i elastyczny, na wolnych obrotach wogóle go nie słychać. W trasie podczas wyprzedzania dosłownie wciska w fotel, przyśpieszenia jak w rajdówce
Nie do zajechania, co prawda "haczy" na jedynce i wstecznym, ale ma bardzo krótki skok(trzeba się przyzwyczaić) i działa bardzo precyzyjnie
Samochód bardzo pewnie sie prowadzi, na ostrych wirażach trochę za mocno zarzuca dupcią, ale ogólnie może stanowić wzór do naśladowania
cudo cudeńko, nic dodać nic ująć
wszystko pod ręką i tam gdzie się tego spodziewamy, obsługa intuicyjna
dobrze tylko dlatego że wentylator jest za głośny, w ciepły dzień(20 C)można jechać z zamkniętymi szybami, zima momentalnie się nagrzewa
przód jest ok, ale z tyłu jest za ciasno, choć i tak lepiej niż w innych 3 drzwiówkach
na postoju nie słychać prawie silnika, w trasie dopiero powyżej 120 zaczyna być głośno a i tak nie jest to hałas uciążliwy
W cyklu mieszanym spala mi około 6,5 benzyny ale dość mocno naciskałem na gaz, w cyklu poza miejskim w zależności od ciężaru mojej nogi pali 5,5 do 7 na 100
Świetny samochodzik, który zaskakuje dynamiką i jakością wykonania, ceny części i materiałów eksploatacyjnych może i są droższe niż do europejskich samochodów ale na pewno są znacznie wyższej jakości. Jak byłem na stacji obsługi facet tylko kazał podnieść maskę ja się pytam czy to wszystko a on mówi że ma taką samą i w swojej żadnych awarii nie może znaleźć to w mojej tym bardziej nie będzie szukał:D
tu naprawde nie mam co komentować
Nie miałem, czeka mnie wymiana eksploatacyjna rozrządu

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 16V 75KM 55kW [l/100km]

7,3