Ocena kierowcy - Toyota Yaris Verso

K&M, 17 lat temu
Silnik 1.3 i 16V 86KM 63kW
Rok produkcji 2001
Toyota Yaris Verso 1.3 i 16V 86KM 63kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Doskonale autko dla wszystkich. DLa mlodych ludzi lubiacych sporty - spokojnie sprzet np narciarski zmiesci sie bez problemu. Dla rodzin z dziecmi, czy dla osob ktore czesto podróżują, czy jeżdża duzo po miescie. Małe, a zarazem wygodne i pakowne, zwrotne, godne polecenia każdemu.
Silnik jest cichutki, jak autko stoi to czasami sie zastanawiam czy na pewno chodzi.
Biegi wchodzą jak w masło. Skrzynia jest niesamowicie precyzyjna.
Jak dla mnie bez zarzutu. Auto jest wysokie wiec czuc je na zakretach, ale to nie przeszkadza... w koncu to nie jest samolot ;P
W żadnym aucie takiej widoczności nie ma. Siedzi sie wysoko, szyby są duże, wszystko widac jak na dłoni. Nawet nie ma problemu z cofaniem, mimo ze zagłówki są pełne.
Wszystko pod ręką. Schowków moc. Wszystko znajdzie swoje miejsce. Zegary są położone na srodku, ale w taki sposob ze tylko kierowca widzi jaka jest predkosc. Inni pasazerowie muszą się trochę pogimnastykowac, by odczytac wskazniki.
Jak dla mnie bez zarzutu. Szybciutko się nagrzewa, w mig odparowuje cle auto. Wentylatora praktycznie nie slychac. Dopiero ustawiony na wyższy poziom daje o sobie znać.
Idealna, siedząc z przodu czuje sie przestrzen, ale jak przesiądziemy sie do tylu... rewelacja. Można przysłowiowo tańczyć. Nie czuje sie zadnego zmeczenia po dlugiej trasie. Po Yaris Verso ciezko przesiasc sie do nizszego auta. Czlowiek czuje sie tak, jakby go cos ograniczało. Siedzenia tylne latwo sie skladaja "pod podloge" i wtedy powstaje nam olbrzymia przestrzen bagażowa. Wieksze w srodku niz na zewnątrz sie wydaje.
Silnik slychac przy wyzszych predkosciach, ale nie przeszkadza w trasie.
Jak dla mnie autko jest ekonomiczne. Szczerze nie polecam zakladania instalacji gazowej. Po pierwsze że Toyotka nie za bardzo lubi gaz a po drugie koszt trasy przejechanej na gazie i na benzynie wychodzi bardzo podobnie. Wiadomo gazu bierze ok 20% wiecej.
Jako nowe bylo dosc drogie, ale w tej chwili ceny sa bardzo przystepne, a auto warte grzechu. Zapracuje na siebie.
wymiany eksploatacyjne
jak do tej pory nic zlego sie nie stalo i patrzac w ksiazke serwisowa również nic zlego sie nie dzialo

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 16V 86KM 63kW [l/100km]

6,6