Ocena kierowcy - Toyota Yaris Verso

Ketrab, 14 lat temu
Silnik 1.4 DI 75KM 55kW
Rok produkcji 2003
Toyota Yaris Verso 1.4 DI 75KM 55kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń, funkcjonalność, niezawodność, ekonomia.
Yaris Verso pomimo swojego niezbyt imponującego czy nowoczesnego wyglądu jest samochodem funkcjonalnym, rodzinnym, wielozadaniowym. Nie ma problemów z przewożeniem osób czy rzeczy, a wszystko to w komfortowych warunkach jazdy i przy ekonomicznym silniku. Samochód godny polecenia dla osób posiadających lub planujących rodzinę.
Jak to w Toyocie, diesel pracuj ładnie i równo. Pomimo ograniczonej mocy, auto jest zrywne i dynamiczne. Wysoka kultura pracy silnika :) Daje radę nawet przy większym obciążeniu (jazda w 4 osoby z bagażami, nie sprawiała Yarisce żadnego problemu, 140-150 km/h bez zadławienia).
Biegi chodzą lekko i nie ma żadnych problemów w czasie jazdy, ciut gorzej ze wstecznym, który może nie \"wejść\" za pierwszym razem (nie jest to jednak jakaś większa uciążliwość).
Auto prowadzi się miło i równo, w sposób b. dobry przejeżdża po wszelkich nierównościach czy dziurach. Trochę trzeba uważać na zakrętach, bo auto jest wysokie i ma się wrażenie, jakby miało się przechylić na którąś stronę.
To jeden z największych atutów tego mini-vana. Doskonałe pole widzenia zarówno kierowcy czy pozostałych pasażerów. Nie ma żadnych problemów w czasie cofania czy wymijania.
Made in Japan.
Co do ogrzewania w czasie zimy, to jest to na poziomie chyba większość diesli (działa znacznie szybciej niż np w Corsie C\'mon z 2008 r.). Klima działa w sposób prawidłowy i spełnia wymagane oczekiwania.
Tu można pisać i pisać. Teraz gdy mam wsiąść do innego auta czuję przytłoczenie i klaustrofobię z powodu niskiego sufitu. Auto idealne dla każdego, nawet wysokiego (kolega ma 1.87 i powiedział, że pierwszy raz czuje się komfortowo zarówno z nogami jak i z głową). Pasażerowie z tyłu mają dużo miejsca na nogi.
Podobnie jak z ogrzewaniem, jest na poziomie tej klasy diesli. Głośniejsza przy większej prędkości (znacznie lepiej niż w Corsie C\'mon).
Takiego auta szukałem i dostałem to, co chciałem. Auto jest bardzo ekonomiczne, zarówno w trasie czy w mieście. Co do przeglądów i napraw, na razie nie mogę się wypowiadać, ponieważ nie miałem okazji być swoją Yariską w ASO, ani nie miałem potrzeby czegokolwiek naprawiać.
Cena salonowa była przesadzona, lepiej sytuacja wygląda z używanymi. Wiadomo, że Toyota zawsze trzyma cenę, ale ponownie dałbym te pieniądze na zakup tego auta (niskie koszty utrzymania).
Jak na chwilę obecną auto, pomimo zakupienia używanego egzemplarza, działa bez najmniejszych zarzutów.
Podobnie jak wyżej, Toyota to Toyota.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 DI 75KM 55kW [l/100km]

5,7