Ocena kierowcy - Trabant 1.1 N

Rafałek-Czarnym10, 18 lat temu
Rok produkcji 1991
Trabant 1.1 N 1.1 41KM 30kW 1990-1991 - Oceń swoje auto
Autko bardzo śmieszne a zarazem piękne. Zbudowane dla młodych i ku ich uciesze. Bardzo funkcjonalne, tanie w eksploatacji, ogólna dostępność części zamiennych, także z drugiej ręki. Rozrusznik pod maską zdaje egzamin.
Jest to bardzo czułe serducho, nawet lekko zużyty pasek rozrządu a już silnik faluje.
Wszystko ok. Tylko brak piątego biegu. Jak mi go tam brakuje
Rewelacji nie ma, ale wygodniejszy od kaszelka.
Ja mając wersję Uniwersal nie mam żadnych zastrzeżeń. Tonę w "wygodnym" fotelu i jestem szczęśliwy.
Na tę klasę wystarczy, zresztą młody użytkownik za te pieniądze nie wymaga zbyt wiele.
W zimkę zakrywam chłodnicę i można Hawaje odwalać w środeczku. Dobrym rozwiązaniem jest 2-stopniowy wentylatorek.Brakiem jest wentylacja jedynie z boku deski rozdzielczej, a co ze środkiem, może w trzeciej wersji (hłe hłe)
Małe jest wielkie. Kupując go poprzedni właściciel nić nie wspominał o jego możliwościach magazynowych. Plastikowy żuk...
W tej wersji nie ma się większych zastrzeżeń. Silnik cicho mruczy tylko czasami wiaterek robi szum między uszczelką a drzwiami...ale ja nie narzekam. Polecam ten model.
No tu już trochę boli, ale za te osiągi trzeba niestety płacić. Był czas, że bliżej poznałem się z automatycznym ssaniem i wtedy spalanie powalało - 10/100. Ale po regulacji i rezygnacji z tej opcji gaźnika spadło do regulaminowego 6/100.
Kultowe, da się polubić, ludzi mają do niego przyjazne nastawienie i to cieszy. Nawet zaskoczyłem otoczenie moim wyborem korodującego Trampolo, ale z każdym miesiącem dodaje mu uroku. Polecam początkującym kierowcom, bo jest mały i dość wygodny i nie martwisz się o wszechogarniającą korozję tak jak w maluszku. Jest obszerny i skłania do fantazji w wystroju...powodzenia!
Tego nie zauważyłem. Ogólnie dopóki ma co jeść nie strajkuje.Po malowanku, bardzo szybko wraca korozja.
Nie miałem przyjemności.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 41KM 30kW [l/100km]