Ocena kierowcy - Trabant 1.1 N

Zombi, 17 lat temu
Rok produkcji 1991
Trabant 1.1 N 1.1 41KM 30kW 1990-1991 - Oceń swoje auto
ludzie często oglądają się na ulicy (to nie żart:) spotkało mnie wiele miłych sytuacji gdy obcy ludzie podchodzą i zagadują na temat trabka, uśmiechają się i wogole sympatycznie, znajomi uwielbiają ze mną jeździć, zawsze się śmieją jak jadą :)
chodzi elegancko, żadnych problemów, jedynie regulacja po zakupie, 120km/h bez problemu (max. 140km/h), na trasie można śmiało wyprzedzać jest zapas mocy, nie jeden właściciel cieniasa, poldka czy golfa może się zdziwić...
chodzi elegancko, zero jakiś zgrzytów itp.
zawieszenie twarde, nieźle trzyma się w zakrętach, przy prędkości powyżej 120km/h robi się gorąco - na nierównej drodze efekt piłki, tylko dla wprawionych w bojach kierowców
tutaj jest srednio, zbyt pionowa i za krótka szyba przednia ogranicza widoczność, trzeba się przyzwyczajać dość długo, parkowanie super, mały zwinny w każdą dziurę się wciśnie :)
wszystko jest pod ręką, no może dostęp do stacyjki ma coś do życzenia
zimą cieplutko, dobre ogrzewanie, latem okna otwarte musowo
kolega ma 194cm wzrostu i się mieści :)
powyżej 90kmh wzrost hałasu nie proporcjonalny do wzrostu prędkości, poza tym świst z okolicy szyb, różne stuki
mogłoby być lepiej, średnio wypada 8-8,5/100 LPG, na benzynie tylko odpalam
jak na wózek za takie pieniądze można nabyć fajną furkę:)
problemy z bezpiecznikami (ogólnie są), domykaniem szyb, domykaniem drzwi, bendix do wymiany, tam gdzie może rdzewieje, wymiana gumek w pompie hamulcowej, piszczący licznik, czasami po rozgrzaniu przy gwałtownym hamowaniu potrafi zgasnąć
po zakupie wykonałem kilkanascie drobnych napraw we własnym zakresie lub brat, najwiecej problemu z hamulcami było, ale teraz ok, w tym aucie prawie wszystko da się zrobić samemu) od tamtej pory (po ponad pół roku) -brak, nigdy mnie nie zawiódł, zawsze dojechałem tam gdzie chciałem, a robię dość długie trasy, po zakupie musiałem pospawać jaskółkę - przyszłym nabywcom polecam zwrócić na ten element baczną uwagę (koszt naprawy u mechanika może być wysoki), również na progi oraz zawieszenie wahaczy tylnych, polecam auto

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.1 41KM 30kW [l/100km]

8,6