Ocena kierowcy - Trabant 1.1 N

Wilk_opole, 16 lat temu
Rok produkcji 1991
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Trabant 1.1 N 1.1 41KM 30kW 1990-1991 - Oceń swoje auto
Karoseria : Pozytywne reakcje ludzi na zadbanego Trabanta! Świetne jest połączenie karoserii praktycznie nie zmienionej od 40lat i "nowoczesnej techniki" kryjącej sie pod nią.
Karoseria : Rdzewiejące od środka progi
Układ hamulcowy
Zalety całokowicie niweluja wady tego autka
Pali "na dotyk", nie spala oleju(zmieniam co 8tyś, i jezdze na drogim oleju). Jedyne minusy to pewne problemy z regulacją gaznika, spalaniem.
trzeba sie przyzwyczaić do drugiego biegu który trzeba "wyczuć". Ogólnie całkiem dobrze pracuje.
Nie sprawia problemów. W moim aucie jedynie tylne amortyzatory zaczęły troche stukać. Musiałem eymienić łożysko przedniego koła.
widoczność z wnętrza Trabanta jest raczej dobra przy parkowaniu. Denerwuje to, ze przed sygnalizatorami umieszczonymi nad ulicą,na skrzyżowaniu trzeba mieć głowe pod szybą, ponieważ jest ona niska i prawie pionowa wiec słabo widać w góre.
wszystko jest pod ręką, bardzo łatwo jest sie przyzwyczaić do nielicznych przełączników.
było by świetnie, niestety w moim aucie zatarło sie cięgło nagrzewnicy. Po za tym wentylacja jest ok. Dwu-stopniowa dmuchawa i pełna regulacja nawiewów jest ok. Ciekawe jest zamykanie i otwieranie bocnych nawiewów z pod deski rozdzielczej...
no tu jest nieco gorzej. Mam 182cm wzrostu i kiedy mój fotel jest odsunięty maksymalnie do tyłu jest w miare dobrze. Problemy zaczynają sie gdy chcemy zabrac kogoś na tylna kanape. Wtedy trzeba przysunąć przednie fotele i przestaje być wygodnie. Jechałem moim Trabantem w dalsze trasy z kompletem pasażerów i SIE DA.
Trabant 1.1 jest cichym autem. Silnik pracuje bardzo przyjemnie i cicho. Gdy auto jest zadbane jest w nim naprawde cicho do prędkości 90km/h
tutaj miałem problemy z moim Trabantem odkąd go kupiłem. Palił nawet ponad 10litrów. Po fachowej regulacji gaznika pali koło 7,5l przy delikatnej jezdzie w cyklu mieszanym. Znam te historie trabanciarzy, ze ich auta paląś3litry. Niestety nie podpisuje sie pod tym. Naprawy są raczej tanie, części dostępne. Problemy finansowe zaczynają sie jeśli chcemy utrzymać Trabanta w fabrycznym stanie i potrzebujemy czasem mało typowych części-te są drogie.
Ogólnie jest to świetne auto dla kogoś kto chce połączyć uczucie posiadania wyjątkowego, kultowego auta i codziennej prawie bezproblemowej eksploatacji za małe pieniądze.
Mój Trabant ma to do siebie, ze psuje sie w nim jakaś część raz w roku... raczej drobiazgi. Linkaod nagrzewnicy, ciegło zamka itp
Najpowazniejszą usterką było pęknięcie rozrusznika kolejną, konieczność wymiany łożyska przedniego koła.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 41KM 30kW [l/100km]

7,9