Ocena kierowcy - Volkswagen Arteon Fastback

Silnik 1.5 TSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2018
Volkswagen Arteon Fastback 1.5 TSI 150KM 110kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Karoseria : Przepiękna linia nadwozia
Silnik : Nawet najmniejszy w gamie pozwala na swobodną a nawet dynamiczną jazdę.
Układ elektryczny : Bardzo pomocne systemy asystujące: aktywny tempomat, line assist, automatyczne projekcyjne światła drogowe i bardzo pomocny asystent jazdy w korku (można czytać gazetę a auto samo jedzie w korku)
"Powagosław" miał rację - to pierwszy Volkswagen który mi się spodobał i pierwszy który kupiłem. Piękna elegancka linia nadwozia, doskonałe wykończenie i wysoki poziom komfortu. Do tego pełno nowoczesnej elektroniki sprawiającej, że jazda tym autem to czysta przyjemność. Pozytywnym zaskoczeniem jest dla mnie dynamika samochodu nawet wersji z najmniejszym silnikiem 150KM. Bardzo przestronny bagażnik. Ogólnie bez wahania można stwierdzić, że tym modelem Volkswagen odcina się nieco od swych "ludowych" korzeni i wkroczył do segmentu premium.
Pomimo sporej masy auta zaskakująco dobra dynamika oraz przyjemne brzmienie! Choć to tylko cztery cylindry
Bardzo szybka skrzynia DSG
Nienaganne prowadzenie. Jedynie jak dla mnie jest minimalnie za twardy, ale to pewnie dlatego, że przesiadłem się z SUVa.
Piękny wygląd, dokładne spasowanie
Cudów nie ma. Kiedy priorytetem jest nowoczesny wygląd auta ucierpi widoczność, która do tyłu jest słaba. Oczywiście manewrowanie nie sprawia żadnego problemu za sprawą zestawu kamer 360 stopni. Widoczność w lusterkach bocznych też nie najlepsza ale i tu z pomocą przychodzi zaawansowana elektronika i system side assist.
Wzorowa. Jak to u Volkswagena
Ogrzewanie wydajne i co ciekawe bardzo dyskretne. NIe wiem jak to Volkswagen rozwiązał ale wentylacja jest b.skuteczna a przy tym cicha. Rzadko w ogóle słychać. Silnik szybko się rozgrzewa.
Z przodu nie zabraknie miejsca nikomu a z tyłu jest jego tyle, że można założyć nogę na nogę.
Mega dobrze wyciszony i to pomimo szyb bezramkowych!
Bardzo niskie spalanie śr. 7,8 Co do innych kosztów to trudno mi się jeszcze wypowiedzieć ale mam gwarancję przedłuzoną do 4lat i wykupiłem pakiet przeglądów więc do 100.000km mam spokój,
Świetny stosunek jakości do ceny. Podobnej wielkości i podobnie wyposażone Audi, BMW czy Mercedes kosztują znacznie więcej.
Trudno to może nazwać usterką ale uważam, że jakość powłoki chromowanej na listwach na dole nadwozia nie jest najwyższa. Pokrywają się dziwnym nalotem. Aby się błyszczały nie wystarczy zwykłe mycie. Trzeba je dodatkowo przecierać pastą do plaskitkowych chromów.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TSI 150KM 110kW [l/100km]