Zapytaj o ofertę specjalną na nowy samochód Volkswagen

Najnowsze oceny Volkswagen

~Kwizz
SUV 1.5 TSI ACT 150KM 110kW
Volkswagen T-Roc
Samochod bardzo fajny. Swietnie sie prowadzi, robi wrazenie na ulicy. Kilkukrotnie podchodzili do mnie obcy ludzie wypytujac sie o ten model. Jedyny delikatny minus to spalanie, spodziewalem sie ze bedzie nizsze. Przy ustawionym tempomacie na 140 km/h srednio ok. 10-11 litrow.
1,8
~Kazo VW T5 KZK multivan
T5 Multivan 2.0 i 115KM 85kW
Volkswagen Caravelle T5
Potwierdzam prawdziwe opinie. Żenada, ten samochód nie trzyma żadnych norm jakości. Środek jest ładny ale reszta to żenada. Tak tandetnego samochodu jeszcze nie miałem.
~ErGie
Kombi 1.8 20V 125KM 92kW
Volkswagen Passat B5
Praktyczne, pakowne auto, idealne dla rodziny bądź osoby, która lubi większe zabawki. Nudna linia nadwozia, to nie to samo co Volvo czy Mercedes, ale to już kwestia gustu. Przez zaniedbanie poprzedniego właściciela oraz zatajenie faktycznego przebiegu daje niskie noty, zadbany zasłużył by pewnie na więcej gwiazdek. Optymalny wybór pomiędzy ceną, trwałością a wygodą. Być może wybrałbym drugi raz.
~Śmieszko I
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Volkswagen Polo III
Fajne auto jeżeli ktoś potrzebuje niedrogiego auta na pierwszy w życiu samochód - tanie w kupnie i w utrzymaniu, bardzo proste mechanicznie a jednocześnie dość zwinne i żwawe. Opisuję tu egzemplarz z silnikiem 1.6 16V 75km którym jeździłem 5 lat i zrobiłem 60 tysięcy przebiegu (aktualnie 200 tysięcy). Silnik jest P A N C E R N Y - i szczerze to by wystarczyło do opisania tego silnika. Auto naprawdę daje radę nie tylko w mieście ale i poza...
~Bus T5 VW moja opinia
T5 Transporter 2.5 TDI 131KM 96kW
Volkswagen Caravelle T5
Po ok 200 tysiącach km busik VW zaczyna się tak sypać że nie wiadomo gdzie ręce wkładać. Sypie się dosłownie po kolei wszystko. Wymieniasz pompę wspomagania sypie się alternator BOSCH, wymieniasz alternator sypie się pompa klimy (choć regularnie na przeglądach), następnie skrzynia biegów, a potem sam silnik. Silnik sypie się podstępnie. Nie słychać, nie widać bo oleju bierze w normie do litra na tysiąc. Nagle zaczyna tak wariować (raz dobrze,...
~MariOK
Hatchback 5d 1.2 TSI BlueMotion Technology 110KM 81kW
Volkswagen Golf VII
Bardzo dobry stosunek ceny do wartości, w środku wszystko OK
~Marek
SUV 3.6 V6 FSI 280KM 206kW
Volkswagen Touareg I
Bardzo mile wspominam ten samochód. Praktycznie bezawaryjny. Nic tylko tankować, jeździć i regularnie serwisować. Silnik i zwinność to są jego największe zalety. Bardzo dobry stosunek ceny do jakości.
~Sebastian
Coupe 3.6 V6 300KM 221kW
Volkswagen Passat CC
Świetne auto bez dwóch zdań. Wygląd ponadczasowy i pomimo 8 lat wciąż przyciągający uwagę przechodniów. Pożądanie wykonany, jak dotychczas jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.
~ph sląsk
Furgon 2.0 TDI SCR BMT 102KM 75kW
Volkswagen Caddy IV
Auto dramat, samochód nowy prosto z salonu, 20 wrzesień 2018 r, przestrzegam wszystkich przed kupnem tego auta (auto służbowe) silnik 2.0 tdi 102 km dużo, dużo słabszy niż w Citroenie Berlingo 1,6 hdi 90 km po przebiegu 300 tys km, brak schowków jak w berlingo, system start/stop gasi silnik na mrozie po przejechaniu 50 metrów, często po przejechaniu 4 km wentylator pracuje jeszcze parę minut po zgaszeniu silnika, często przy nagrzanym...
~Grześ
Hatchback 5d 1.2 TSI 105KM 77kW
Volkswagen Golf VII
Może moja opinia pomoże podjąć komuś decyzje o zakupie. Samochód nowy zakupiony w ASO PL. W ciągu 4 lat zrobiłem nim prawie 170000km. Przez ten okres raz wymieniłem klocki hamulcowe z grubszych rzeczy eksploatacyjnych. Olej wymieniany co 15 000 a nie co 30 000. Samochód absolutnie bezawaryjny, a podczas zakupu miałem obawy co do tego silnika. Po takim przebiegu nie widać praktycznie żadnego zużycia wnętrza pojazdu. Plastiki nadal prawidłowo...
×

Szanowny Użytkowniku,
Prosimy o poświęcenie kilku chwil na zapoznanie się z poniższą informacją.

Klikając w krzyżyk lub przycisk przejdź do serwisu, akceptujesz niżej przedstawioną Politykę prywatności oraz wyrażasz zgodę na nasze działania oraz działania naszych partnerów w niej opisane.

Polityka prywatności

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami dotyczącymi zasad przetwarzania danych osobowych w naszym portalu przez AutoCentrum.pl S.A. oraz naszych Zaufanych Partnerów.

I. Administrator

Administratorem danych osobowych udostępnianych w ramach witryny www.autocentrum.pl jest spółka będąca właścicielem portalu, czyli AutoCentrum.pl S.A. Nasza siedziba mieści się w Krakowie (30-347) przy ulicy Kapelanka 6a/14. Możesz się z nami skontaktować pod adresem e-mail: [email protected]

W zakresie danych wysyłanych bezpośrednio do naszych Zaufanych partnerów, administratorami danych są podmioty, którym dane są udostępniane.

II. Dane osobowe

Zgodnie z RODO dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. W ramach autocentrum.pl gromadzimy je w postaci: adresów e-mail, numerów IP i loginów do konta użytkownika, płci, numerów telefonów, a także danych osobowych zawartych w podpisie w ramach konta użytkownika. Jeśli jako avatar ustawiono wizerunek osoby – również jest to dana osobowa. Możemy zbierać jeszcze inne dane, które nam udostępniasz w ramach poszczególnych funkcjonalności naszej witryny internetowej (np. w ramach kampanii promocyjnych, konkursów itp.). W tym wypadku będziesz o tym poinformowany. Dane osobowe są gromadzone również w plikach Cookies, Local Storage.

Pamiętaj, że nie jesteśmy administratorem wszystkich danych, które udostępniasz w ramach naszej witryny. Dane udostępniane w ramach formularzy zawierających zapytania są przesyłane bezpośrednio do podmiotów trzecich. To samo dotyczy wyświetlanych reklam, bowiem kiedy w nie klikniesz, Twoje dane osobowe są przesyłane bezpośrednio operatorowi reklamy, który jest jednym z naszych Zaufanych Partnerów. Nie mamy dostępu do tych danych, ani nie przetwarzamy ich w żaden sposób. Administratorami tych danych są te podmioty, którym je udostępniasz w przez wysłanie formularza lub kliknięcie w reklamę.

Udostępnienie nam danych osobowych nie jest warunkiem przewidzianym w ustawie i jest całkowicie dobrowolne. Pamiętaj jednak, że brak podania nam danych osobowych może uniemożliwić Ci korzystanie z niektórych naszych usług, a także spowoduje, że nie będziemy mogli dostosować wyświetlanych treści do Twoich preferencji i zainteresowań.

III. Na jakiej podstawie i w jakim celu przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Przede wszystkim przetwarzamy je po to, żebyś mógł korzystać z naszej witryny internetowej i w celach statystycznych. Jeśli korzystasz z usług wymagających rejestracji, Twoje dane które nam udostępniasz (adres e-mail, czy Twój identyfikator w portalu oraz inne dane udostępniane w ramach konta użytkownika), są przetwarzane w celu realizacji tej usługi.

W związku z faktem, że nasza działalność w znacznym zakresie związana jest ze statystykami odwiedzin portalu, przetwarzamy Twoje dane osobowe również w celach statystycznych.

Portal utrzymuje się dzięki reklamom emitowanym przez reklamodawców. Dlatego, aby dopasować wyświetlaną treść w tym reklamy, do Twoich zainteresowań, w tym celu przetwarzamy dane osobowe w sposób zautomatyzowany.

Twoje dane osobowe przetwarzamy jedynie na podstawach wskazanych w RODO. Przetwarzanie, które jest wykonywane w ramach korzystania z autocentrum.pl jest oparte na trzecich z nich:

a) Jeśli wyrazisz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Twoja zgoda jest wymagana, jeśli przekazujemy Twoje dane osobowe podmiotom trzecim. To samo dotyczy przetwarzania Twoich danych bezpośrednio (bez naszego pośrednictwa) przez operatorów reklam, głównie w celach marketingowych, w tym dostosowania wyświetlanych treści na podstawie analizy Twoich zachowań podejmowanych w ramach naszej witryny. Dotyczy to sytuacji, gdy podmiot trzeci chce pokazać Ci ofertę na produkty, którymi się interesujesz, lub dotyczące ich reklamy.

Na tej podstawie Twojej zgody przetwarzamy również dane, które udostępniłeś nam w ramach formularzy, które znajdziesz na naszych stronach internetowych. Są to dane takie jak: adres e-mail, Twoje imię i nazwisko, pseudonim, numer telefonu.

Operatorzy reklam przetwarzają dane identyfikacyjne i statystyczne zapisywane w Cookies i Local Storage, które samodzielnie gromadzą w ramach wykorzystania udostępnionych im powierzchni reklamowych na naszej witrynie.

Zapewniamy Cię, że nikt inny nie korzysta natomiast z naszej bazy danych zawierającej Twój adres e-mail i inne dane dotyczące konta użytkownika.

b) Jeśli przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne w celu realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów.

Sposób prezentowania treści w ramach naszej witryny wymaga, abyśmy mogli dopasować ją do Twoich potrzeb i zainteresowań. Dzięki temu staje się ona atrakcyjniejsza. Jednak w tym celu musimy móc przetwarzać dane osobowe w celu prowadzenia statystyk, analizowania Twoich zainteresowań na podstawie treści które przeglądasz, czy reklam w które klikasz. Ta podstawa prawna daje nam takie możliwości.

Nadto na tej podstawie przetwarzamy dane w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu ochrony Twoich danych osobowych. Dlatego przetwarzanie Twoich danych osobowych w tym zakresie jest konieczne, aby przykładowo zapobiegać niepowołanym logowaniom do Twojego konta użytkownika.

W ramach tej podstawy możemy również prowadzić marketing bezpośredni własnych produktów lub usług, przez np. wysyłkę newslettera na adres mailowy, z którego się logowałeś.

W tym zakresie przetwarzamy dane zawarte w plikach Cookies, Local Storage oraz Twój adres e-mail.

Na tej podstawie nie przetwarzamy natomiast Twoich danych w celach marketingowych realizowanych przez podmioty trzecie.

c) Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne dla wykonania umowy lub podjęcia działań na Twoje żądanie.

Jeśli korzystasz z naszych usług podajesz nam dane, które następnie są wykorzystywane w celu realizacji umowy, w której zobowiązaliśmy się do ich świadczenia. Pamiętaj, że zakładając konto i akceptując regulamin, zawieramy umowę. Przykładowo podajesz nam adres e-mail, twój login i podpis przy rejestracji konta użytkownika. Na tej podstawie korzystamy z udostępnianych danych jedynie w zakresie niezbędnym dla realizacji naszej części zadania.

IV. Komu przekazujemy Twoje dane osobowe?

1. Dane osobowe przekazujemy naszym Zaufanym Partnerom dzięki którym możemy prowadzić naszą witrynę. Nasi Zaufani Partnerzy udostępniają Twoje dane innym administratorom -podmiotom zlecającym kampanie reklamowe, a także podmiotom dokonującym analizy przeprowadzonych kampanii reklamowych.

Do naszych partnerów należą:

• Netsprint S.A. (z siedzibą w Warszawie (00-609), al. Armii Ludowej 26, www.netsprint.eu, polityka prywatności)
  • Way2Grow (z siedzibą w Krakowie (31-539), ul. Kotlarska 6/15, www.way2grow.eu, [email protected])
  • Ströer Digital Media (z siedzibą w Warszawie (00-844), Plac Europejski 2, www.stroer.pl, [email protected])
  • Adrino (z siedzibą w Warszawie (00-695), ul. Nowogrodzka 42, www.adrino.pl, [email protected])
  • Sovrn (z siedzibą w Londynie (W1T 3NA), 40 Berners Street, 4th Floor, Newlands House, Fitzrovia, Wielka Brytania, www.sovrn.com, [email protected])
  • Smart55 sp. z o.o. (z siedzibą w Warszawie (00-020), ul. Chmielna 2/31, www.smart55.com)
  • Grupa PGD sp. z o.o. (z siedzibą w Krakowie (30-403), ul. Rzemieślnicza 26, www.pgd.pl, [email protected])
  • Auto Direct S.A. (z siedzibą w Warszawie (03-199), ul. Modlińska 61, [email protected], www.autosalon24.pl)
  • Auto Centrum Golemo sp. j. (z siedzibą w Krakowie (30-348), ul. Grota Roweckiego 6, www.golemo.pl)
  • AAA Auto sp. z o.o. (z siedzibą w Piasecznie (05-500), ul. Okulickiego 3, www.aaaauto.pl, [email protected])
  • Adform A/S (z siedzibą w Kopenhadze, Wildersgade 10B, 1. sal. 1408, Dania, www.adform.com, [email protected], polityka prywatności)
  • AppNexus Inc. (z siedzibą Nowym Jorku (NY 10010), 28 West 23rd Street Floor 4, USA, www.appnexus.com)
  • Clickonometrics Sp. z o.o. (z siedzibą w Warszawie (02-952 ), ul. Wiertnicza 89, www.clickonometrics.com, [email protected])
  • Criteo (z siedzibą w Paryżu (75009), 32 Rue Blanche, Francja, www.criteo.com, [email protected])
  • TVN S.A. (z siedzibą w Warszawie (02- 952), Wiertnicza 166, [email protected], polityka prywatności)
  • iBILLBOARD Poland Sp. z o.o. (z siedzibą w Warszawie (00-657), Pl. Konstytucji 5/75, www.ibillboard.com, [email protected])
  • Oath (z siedzibą Sunnyvale (CA 94089), 701 First Avenue, www.oath.com)
  • Onnetwork Sp. z o.o. (z siedzibą w Warszawie (01-445), ul. Erazma Ciołka 13, lok.210, www.onnetwork.tv, polityka prywatności)
  • PubMatic, Inc. (z siedzibą w Redwood City (CA 94063), 305 Main Street, USA, www.pubmatic.com)
  • Smart AdServer (z siedzibą w Paryżu (75009), 66 rue de la Chaussée d’Antin, Francja, www.smartadserver.pl, [email protected])
  • Teads SA. (z siedzibą w Paryżu (75006), 97 rue du Cherche midi, Francja, www.teads.tv, [email protected])
  • The Trade Desk, Inc. (z siedzibą w Ventura (CA 93001), 42 N. Chestnut Street, USA, www.thetradedesk.com, [email protected])
  • Xaxis (z siedzibą w Nowym Jorku (NY 10017), 466 Lexington Avenue, USA, www.xaxis.com, [email protected])
  • SALES & MORE S.A. (z siedzibą w Warszawie (00-310), ul. Bodnara 7, www.salesmore.pl, polityka prywatności)
  • TradeTracker Poland (z siedzibą w Warszawie (02-729), ul. Rolna 175 B, www.tradetracker.com/pl/, polityka prywatności
  • Adobe (AAM) (z siedzibą w San Jose (CA 95110), 345 Park Avenue, USA, www.adobe.com, polityka prywatności
  • Amazon ( z siedzibą w Seattle (WA 98109), 345 Boren Avenue, USA, www.amazon.co.uk, polityka prywatności
  • Celtra (z siedzibą w Nowym Jorku (NY 10013), 545 Boylston Str, USA, www.celtra.com, polityka prywatności
  • DoubleVerify (z siedzibą w Nowym Jorku (NY 10013), 233 Spring Str, www.doubleverify.com, polityka prywatności
  • GroupM (z siedzibą w Warszawie (02-593), ul. Stanisława Żaryna 2b, www.groupm.com, polityka prywatności
  • IAS, 95 Morton Str. New York, NY 10014, www.integralads.com, polityka prywatności
  • Jivox, 1810 Gateway Drive San Mateo, CA 94404, www.jivox.com, polityka prywatności
  • Kantar (z siedzibą w Warszawie (03-736), ul. Konesera 9, www.kantarmedia.com, polityka prywatności
  • LiveRamp/Acxiom (z siedzibą w San Francisco (CA 94104), 225 Bush Str., USA, liveramp.com, polityka prywatności
  • Lotame (z siedzibą w Columbii (MD 21045), 8850 Stanford Blvd Suite,USA , www.lotame.com, polityka prywatności
  • MOAT Inc. (z siedzibą w Nowym Jorku (NY 10003), 228 Park Avenue South Suite, USA, www.moat.com/)
  • Oracle Corp. (z siedzibą w Rodmad Shores (CA 94065),500 Oracle Parkway,USA, www.oracle.com, polityka prywatności
  • Plista (z siedzibą w Berlinie (10119), Torstrasse 33-35, Niemcy, www.plista.com/, polityka prywatności
  • Salesforce DMP (z siedzibą w San Francisco (CA 94105), Suite 300, USA, www.salesforce.com polityka prywatności
  • Sizmek (z siedzibą w Nowym Jorku (NY 10016), 401 Park Avenue South,USA, www.sizmek.com, polityka prywatności
  • Videology (z siedzibą w Nowym Jorku (NY 10036), 1000 Broadway, USA, videologygroup.com, polityka prywatności
  • Wunderman (z siedzibą w Nowym Jorku (NY 10019), 3 Columbus Circle, USA, www.wunderman.com, polityka prywatności
  • Meetrics (z siedzibą w Berlinie (10178), Alexanderstrasse 7, Niemcy, www.meetrics.com, polityka prywatności
  • Exactag GMBH (z siedzibą Duisburgu (D - 47051), Philosophenweg 17, Niemcy, www.exactag.com, polityka prywatności
  • Tradedoubler (z siedzibą w Sztokholmie (11356), Birger Jarlsgaten 571, Szwecja, www.tradedoubler.com, polityka prywatności
  • AppsFlyer (z siedzibą w San Francisco (CA94105), 111 New Montgomery Str. B400, USA, www.appsflyer.com, polityka prywatności
  • Procter & Gamble (z siedzibą w Cincinnati (CI 45202), B1 [email protected] Plaza, USA, www.pg.com, polityka prywatności

Wyżej wymienionym Zaufanym Partnerom przekazujemy dane:

• w celach marketingowych, w tym w celu zautomatyzowanego przetwarzania polegającego na profilowaniu behawioralnym (czyli innymi słowy analizowaniu podejmowanych przez Ciebie działań w kontekście dopasowania wyświetlanych treści do Twoich preferencji),
  • w celach statystycznych,
  • w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie i przedstawienia oferty na interesujący Cię produkt,
  • w celu udostępniania danych osobowych innym administratorom, w szczególności podmiotom zlecającym kampanie reklamowe, a także podmiotom dokonującym analizy przeprowadzonych kampanii reklamowych.

W powyższych celach przetwarzane są dane zawarte w plikach Cookies i Local Storage. Jeśli udostępniłeś dane kontaktowe w formularzu kierowanym do adresata zewnętrznego, to w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie lub przedstawienia oferty, dane te będzie przetwarzał podmiot, do którego się zwróciłeś.

W celach ściśle statystycznych Twoje dane zawarte w Cookies i Local Storage udostępniamy:

• Google LLC (1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, USA, www.google.pl, [email protected]).
  • Gemius S.A. ( z siedzibą w Warszawie (02-019), ul. Grójecka 1/3, www.gemius.pl).
  • WhitePress sp. z o.o. (z siedzibą w Bielsku Białej (43-400), ul. Legionów 26/28, www.whitepress.pl, [email protected]).

2. Twoje dane osobowe są również przekazywane bezpośrednio do podmiotów niebędących naszymi Zaufanymi Partnerami, których formularze kontaktowe są zamieszczone w ramach naszej witryny. Nie mamy dostępu do tych danych ani nie przechowujemy ich w żaden sposób. Lista tych podmiotów nie jest stała, zaś informację o nich znajdziesz przy okazji wypełniania formularza.

Szczegółowe informacje dotyczące postępowania z danymi osobowymi przez naszych Zaufanych Partnerów i inne podmioty, którym udostępniasz dane osobowe znajdziesz w dokumentach takich jak polityki prywatności, regulaminy czy informacje dotyczące Cookies, znajdujących się na ich stronach internetowych.

V. Cookies i Local Storage

Korzystamy oczywiście z ciasteczek. Ciasteczka to nic innego, jak pliki znajdujące się na Twoich urządzeniach, które zawierają interesujące nas informacje w postaci unikalnych danych identyfikujących Twoje urządzenie oraz danych statystycznych dotyczących podejmowanych przez ciebie działań w ramach naszej witryny. Używamy również Local Storage. To technologia pozwalająca zapisać takie same dane jak w ciasteczkach w pamięci Twojej przeglądarki internetowej.

Po co nam Cookies i Local Storage? Dzięki informacjom w nich zawartym możemy sprawić, że nasza witryna będzie dla Ciebie bardziej atrakcyjna. Dzięki nim dopasujemy wyświetlane treści i reklamy do Twoich preferencji. W tym celu następuje zautomatyzowane przetwarzanie danych osobowych zwane profilowaniem, które polega na analizie Twoich zachowań w sieci.

Dzięki informacjom zawartym w Cookies i Local Storage możemy również sporządzać nasze statystyki, dzięki którym mamy informacje o ilości odwiedzających nas użytkowników oraz o tym jakie treści cieszyły się największą popularnością. Również dzięki nim wiemy jakich zgód udzieliłeś i jakie opcje zaznaczyłeś na naszej witrynie.

Dane zawarte w Cookies i Local Storage nie pozwalają na bezpośrednią identyfikację osoby fizycznej. Pozwalają zidentyfikować jedynie urządzenie, z którego korzystasz.

Wykorzystując powierzchnie reklamowe, które udostępniamy, z ciasteczek w ramach naszej witryny korzystają również nasi Zaufani Partnerzy – którzy używają ich w celu zbierania informacji w zakresie Twoich zachowań na naszym portalu, dzięki czemu mogą zaprezentować Tobie spersonalizowane reklamy, bez naszego pośrednictwa.

Jeżeli nie chcesz, aby jakiekolwiek Cookies były zapisywane na Twoim urządzeniu, możesz to zmienić to w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej. Możesz też usunąć w całości dane zapisane w postaci Cookies lub Local Storage.

VI. Twoje prawa

RODO modyfikuje Twoje uprawnienia dotyczące przetwarzania danych osobowych.

1. Prawo dostępu do danych osobowych.

Na Twoje żądanie udzielimy Ci informacji, czy przetwarzamy Twoje dane osobowe. Jesteśmy również zobowiązani, na oddzielne żądanie, udzielić bardziej szczegółowych informacji w zakresie: celów przetwarzania, kategorii danych osobowych, odbiorców danych lub ich kategorii, okresu przechowywania danych osobowych lub kryteriów jego ustalania, źródła pozyskania danych, o zautomatyzowanym przetwarzaniu danych osobowych i konsekwencjach takiego przetwarzania danych dla Twojej osoby. W przypadku przekazywania danych osobowych do Państwa trzeciego poinformujemy Cię również o stosowanym zabezpieczeniach.

2. Prawo do żądania kopii przetwarzanych danych osobowych.

Na Twoje żądanie sporządzimy kopię Twoich danych osobowych. Zostanie ona Ci udostępniona w popularnym formacie pliku informatycznego. Pierwsza kopia zostanie udostępniona bezpłatnie. Jednak za każdą kolejną możemy naliczyć opłatę w wysokości, którą określimy w oparciu o postanowienia RODO.

3. Prawo do sprostowania oraz usunięcia danych osobowych.

Jeśli okaże się, że Twoje dane osobowe są niepoprawne usuniemy nieprawidłowości. Zrobimy to z własnej inicjatywy – bądź, jeśli zwrócisz nam na to uwagę – na Twoje żądania.

Jeśli nie życzysz sobie przetwarzania Twoich danych osobowych usuniemy je z naszych baz danych. Pamiętaj jednak, że usunięcie niektórych danych może uniemożliwić nam świadczenie usług dla Ciebie – dotyczy to tych usług w związku z którymi konieczne jest przetwarzanie danych osobowych, które zostały udostępnione. Przykładowo, nie będziemy mogli świadczyć usług związanych z kontem użytkownika, jeżeli zażądasz usunięcia Twojego e-maila oraz loginu. Mimo Twojego żądania usunięcia będziemy jednak mogli przetwarzać niektóre dane osobowe na zasadach określonych w RODO.

4. Prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych.

W przypadkach przewidzianych przez RODO, na Twoje żądanie ograniczymy przetwarzanie Twoich danych osobowych. Najprościej rzecz ujmując ograniczenie przetwarzania danych osobowych uniemożliwia ich wykorzystanie poza przechowywaniem. W takim przypadku jakiekolwiek inne działania na danych podlegających ograniczeniu przetwarzania, będą mogły być wykonywane jedynie za Twoją zgodą.

5. Prawo do żądania przekazania przetwarzanych danych osobowych.

Na zasadach przewidzianych w RODO możesz zażądać przekazania danych osobowych zapisanych w standardowym formacie pliku nadającym się do odczytu maszynowego. Jeśli Twoim celem jest przekazanie ich innemu administratorowi, prześlemy plik zawierający Twoje dane osobowe bezpośrednio do niego.

6. Prawo do sprzeciwu.

W niektórych przypadkach, nawet jeśli przetwarzamy dane osobowe zgodnie z prawem, bez Twojej zgody, możesz żądać od nas zaprzestania przetwarzania danych osobowych wnosząc sprzeciw. Będzie on uzasadniony, jeżeli wykażesz, że nasze zgodne z prawem działania mimo wszystko naruszają Twoje interesy, prawa lub wolności.

7. Prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Raz udzielona zgoda na przetwarzanie informacji nie jest udzielana na zawsze. Jeżeli z jakichkolwiek względów się rozmyślisz, możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie danych osobowych. W takiej sytuacji, jeżeli nie będziemy mieli odrębnej podstawy przetwarzania, zaprzestaniemy wykorzystywania danych osobowych w tym celu, w jakim została wyrażona zgoda. Pamiętaj jednak, że cofnięcie zgody może czasem spowodować brak dostarczenia Ci interesujących treści lub informacji. Zgodę możesz wycofać w każdym momencie poprzez modyfikację ustawień dostępnych w ramach naszej witryny pod tym adresem.

Cofnięcie zgody nie wpływa na przetwarzanie danych osobowych, którego dokonywaliśmy przed jej wycofaniem.

8. Prawo do skargi do organu nadzorczego.

W związku z wejściem w życie RODO i dostosowaniem polskiego prawa do nowej rzeczywistości, organem nadzorującym w Polsce respektowanie Twoich praw w zakresie przetwarzania danych osobowych jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Jeżeli uważasz, że przez nasze działania związane z przetwarzaniem danych osobowych Twoje prawa zostały naruszone możesz wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

VII. Okres przechowywania danych osobowych.

Okres przechowywania danych osobowych różni się w zależności od celu, w jakim dane są wykorzystywane.

Twoje dane osobowe przetwarzane są na podstawie:

• udzielonej zgody przechowujemy aż do momentu jej cofnięcia.
  • W celu wykonania umowy – do momentu jej wygaśnięcia, jednak zgodnie z RODO, dane te mogą być przetwarzane po wygaśnięciu umowy, jeśli będzie to uzasadnione np. w celu dochodzenia roszczeń lub celach rozliczeniowych. Dane udostępnione dla wykonania umowy nigdy nie będą przechowywane przez okres dłuższy niż jest to konieczne.
  • Dane przetwarzane w dla realizacji naszego uzasadnionego interesu będą przetwarzane aż do momentu zgłoszenia przez Ciebie uzasadnionego sprzeciwu.

VIII. Przekazywanie danych poza obszar UE

Wymiana danych osobowych pomiędzy UE a USA odbywa się na zasadach tzw. Privacy Shield – czyli porozumieniu pomiędzy USA a Komisją Europejską, dzięki któremu stwierdzono, iż USA zapewniają należyty poziom ochrony danych osobowych w przypadku podmiotów, które zostały zarejestrowane jako spełniające kryteria Privacy Shield.

Twoje dane przekazywane są tym z naszych partnerów mających siedzibę w USA, którzy przystąpili do Privacy Shield.