Ocena kierowcy - Volkswagen Caravelle T5 T5 Caravelle Minivan

moto_wojtek, 11 lat temu
Silnik 2.5 TDI 174KM 128kW
Rok produkcji 2003
Volkswagen Caravelle T5 T5 Caravelle Minivan 2.5 TDI 174KM 128kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : bardzo się fajnie trzyma drogi, nie ma nad ani podsterowności, koła cały czas trzymają się drogi nawet na polskich garbach.
Auto superwszechstronne i uniwersalne. Można nim jechać we 2 rodziny na długie wakacje a jak trzeba to wyrzucam siedzenia i do środka wchodza wtesy 2 szafy, lodówka i połowa piwnicy ;) Siedzenia trochę za cięzkie...
Na takie auto tylko silnik 2,5 w dieslu. Miałem wcześniej multivana T5 130 KM te było pięknie, ale 174-konny motor pokazuje co potrafi. Inna sprawa że skrzynia dobrze zestopniowna. Można podnieśc moc i przy 400 Nm to wgniata w fotel. Obecnie mam moc ustawioną na 174 km i nie mam problemu z wyprzedzaniem nawet na 6 biegu. Jedynka mogłaby być nieco dłuższa. Radzę jeździć na wysokim obrotach dopiero po dobrym rozgrzaniu silnika
Skrzynia wymaga delikatnej obsługi, ale dobrze traktowana zrewanżuje się długim żywotem.Zawsze do końca wysprzęglać.
Tutaj 6-ka za systemy, przy ABS, ASR, ESP włączonym naprawdę trudno wpaśc w poślizg.Kolega ma wresje 4motion i na podjazdach w górach radzi sobie czasem lepiej niż wiele SUV-ów :D
nie ma co narzekać. Trzeba tylko umieć jeździć na lusterkach
pod warunkiem, że działa webasto. W zimie to poezja - wstajesz rano a wszystko cieplutkie. Można spać w drodze, praktycznie w kżdych warunkach atmosferycznych
jak się piłuje to może byc i głośno :)
nie ma co wybrzydzać. To jet generalnie auto na wakacje na trasy po Europie, albo długie przebiegi po Polsce. W mieście jak to w mieście. jak ktoś ma ciężką nogę to i dyche spali. Ja na trasie średnio schodzę do 6,5 l co uważam za niezłą cyfrę przy takim kolosie.
trudno mi powiedzieć - kupiłę auto 6-letnie w dobrej cenie. Za tyle kupiłbym co najwyżej nowe renault twingo :> Na nowy to raczej chyba nie stać, ale na firmę to by na pewno wziął.
tutaj różnie. Jest batrdzo dużo schowków, pokręteł, uchwytów, elektroniki więc jest się co psuć. Ale to cena za doskonałe wyposażenie auta. Poza brakiem przedniego parktronica to nie wiem co jeszcze można sobie wymarzyć ...
na razie chwała Bogu nie ma. Warto kupić auto już po wymianie koła dwumasowego bo to częsta usterka i sprawdzić czy skrzynia nie jest uszkodzona.Jedyny problem miałem z klimą bo mi sterownik wysiadł, ale wsadziłem użwany i hula chyba jeszcze lepiej. Światła mijania trzeba oszczędzać i raczej zamontowac do jazdy dziennej bo oryginalne odbłyśniki szybko sie wypalają ale to i tak nic w porównaniu z taką Toyotą Avensis.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 174KM 128kW [l/100km]

6,8