Ocena kierowcy - Volkswagen Caravelle T5 T5 Transporter

witek1112, 14 lat temu
Silnik 2.5 TDI 174KM 128kW
Rok produkcji 2003
Volkswagen Caravelle T5 T5 Transporter 2.5 TDI 174KM 128kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Jest niesamowicie dynamiczny i elestyczny .
Moim zdanie jest to auto najlepsze w swojej klasie. Dynamiczne, niezawodne, doskonale się prowadzi i sprawia ogromną frajdę z jazdy.Biorąc pod uwage dużą moc i wagę , jest ekonomiczne. Polecam wszystkim kierowcą !!!
Bardzo dynamiczny. Wysoka kultura pracy, chociaż nie najcichszy. Do tej pory jedyną usterką była pompa wodna. Nawet na 6 biegu zbiera się rewelacyjnie.
Przełożenie dobrane bardzo dobrze , ale precyzja zmiany budzi lekkie zastrzeżenia.
Jak na busa całkiem nieźle. Dośc sztywny. Do tej pory wymieniłem tylko stabilizatory drążka. Nic nie stuka ani nie puka.
Przeszkadzają nieco słupki, ale to w każdym aucie dokucza. Mam przeszkloną wersję, to też nie mam żadnego problemu z manewrowaniem na parkingach (poza tym mam czujnik cofania)
Nie mam żadnych zastrzeżeń. Wszystko na miejscu pod ręką i w zasięgu wzroku.
Dokucza parowanie szyb. Bardzo długo się nagrzewa (mimo że dewasto działa non stop poniże 5 stoponi c.
Bardzo przestronny. Duża swoboda. Doskonały komfort jazdy. Fotele w brew pozorom bardzo wygodne i przyjazne dla pasażerów.
Mogło by byc lepiej , ale nie jest źle. Przy obrotach powyżej 2800 obrotów jest już dośc głośno ale znośnie. (na szczęście rzadko przekraczam 2500 obr/min)
Myślę że jest dobrze. Przy delikatnej jeździe po mieście w lecie mieszczę się mniej więcej w 8,5 litra/100 km. W zimie trzeba dodac przynajmniej 1,5 l. Na trasie przy prędkości do 120 km/h - 7,8 l. Przy prędkości ok 140 i więcej to ok. - 8,5 l. Serwisuję samochód prywatnie. Przynajmniej wiem że jest w dobrych rękach , a nie w szponach zdzierców , którzy nie mają pojęcia o samochodach !!!! Jeszcze jedno - komputer oszukuje o cały litr (zaniża)
Jest stanowczo za drogi !!!! Chociaż konkurencja jest w tyle.
Jak na razie wymieniłem tylko pompę wody i stabilizatory drążków.
Brak poważnych usterek !!!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 174KM 128kW [l/100km]

8,9