Ocena kierowcy - Volkswagen CC

em, 10 lat temu
Silnik 1.4 TSI 160KM 118kW
Rok produkcji 2013
Volkswagen CC 1.4 TSI 160KM 118kW 2012-2017 - Oceń swoje auto
Inne : Wygląd z boku i z tyłu = bardzo mi się podoba to auto. Kupiłem oczami nie rozsądkowo. (rozsądkowo brałbym kombi - przktyczniejsze z dwójkką dzieci)
Wrażenia z jazdy super. Auto jeździ jak dla mnie bardzo dobrze. Lubię szybko jeździć a to jest pierwsze auto którym nie odczuwam tak bardzo potrzeby . Nawet lubię "dostojną" jazdę...:) (starość? ) Mnie tak naprawdę użekła linia tego auta a w szczególności tylne światła. i kolor lakieru. (ciemna czekolada metalik). Jest to jedyny Volkswagen który mi sie podoba. Passat sedan wygląda okropnie. (poza tym to moje pierwsze auto typu sedan). I oczywiście bagażnik nie umywa się nawet do kombiaków. Chociaż duży ale długi i wąska dziura do załadunku. Ale za to przyjemnie się jeździ! :)
Trzeb nauczyć się nim jeździć - benzyna ale ciągnie z dołu jak Diesel. A na wysokich obrotach też potrafi pokazać pazur. Przyosczędziłem i kupiłem z 1,4 zamiast 2.0 ale nie jestem zawiedziony.
Przełożenia wchodza pewnie, nie zauważyłem nic złego.
Zawiesenie sportowe ale mimo to komfortowe.
Tu zwłaszcza przy cofaniu - problem - obowiązkowo czujniki przód/tył i kamra cofania.
Jak dla mnie wszystko pod ręką a dodatkowo doczeniam przemyślanie niektóre systemy. Np: AutoHold - jak sie zatrzymamy i piszczą czujniki parkowania po wypięciu pasów - przestają piszczeć i auto zaciąga ręczny. etc - wiele takich przemyslanych ułatwień drobnych - podobnie z tempomatem - w porównianu do tego z Insigni tu nareszcie chcę sie go używać.
nie mam uwaˆ klima chłodzi , nawiew grzeje dodatkowo okno dachowe przewiew. nie mam uwag.
miejsca więcej niż w Insigni (miałem Kombi). Szcczególnie dla kierowcy i pasażera przód. Tył - nie oszukujmy się - dwa foteliki lub dwójka dorosłych - MEGA KOMFORT. 3 dorosłych - ścisk.
Nie jest doskonale - ale nie jest źle - auto jak na bezramkowe drzwi jest ciche. Hałasują oryginalne opony letnie ;(
Wali w trasie około 8 litrów - autostrada plus drohgi krajowe - prędkosć do 140 na autostradzie i maxymalnie 120 na krajówkach. w mieście - od 8 do 14 w zależności od stylu jazdy -(korki i speeding 14. )
Kupiłem auto okazyjnie ze sporym upustem. wyszło taniej niż np Avensis na full wypasie. (Avensisa miałem i fajne auto) ale to jest fajniejsze. W porónaniu do Insigni (moje poprzednie) też dużo fajniejszy. Lepiej się jeździ i mimo że Insignia miała elektrykę foteli z pamięcią ustawień an kluczyki (co było super przy dzieleniu auto z żoną) to pozostałe wyposażenie jest moim zdaniem lepsze i bardziej przemyślane - wygodniej się używa - vide Tempomat, sytem autoHold itp.. (nie wspominając o dotykowym wyświetlaczu.. w Insigni sterowany pokrętłem ! SIC)
na razie auto nowe. więc nic sie nie dzieje. 1600 km .
jak wyżej. nówka nic się nie dzieje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 160KM 118kW [l/100km]

9,2