Ocena kierowcy - Volkswagen CC

JarekMM, 5 lat temu
Silnik 1.4 TSI BlueMotion Technology 160KM 118kW
Rok produkcji 2012
Volkswagen CC 1.4 TSI BlueMotion Technology  160KM 118kW 2012-2017 - Oceń swoje auto
Bezawaryjnie przejechane ponad 100 tys.km. Kupiłem jako używany dwuletni z niskim, 30 parotysięcznym przebiegiem po największej utracie wartości a wyglądał jak nowy, auto spodobało mi się jeśli chodzi o linię i sposób prowadzenia. DSG to jedyna słuszna opcja w tym aucie, już nigdy nie wrócę do manualnej skrzyni, chyba ze w aucie weekendowym. Ten samochód ma niewiele wad, głównie takich, których można być świadomym decydując się na czterodrzwiowe coupé;)
Dynamika bardzo dobra, silnik niewielki, ale 160 koni daje radę nawet w takim dużym nadwoziu. Zupełnie bezawaryjny i bezproblemowy wbrew obiegowym opiniom, zero problemów z braniem oleju czy innych usterek, czego trochę się obawiałem.Serwis do 100 tys. ASO, potem inny niezły, obsługujący VAG. Silnik był usprawniany na przestrzeni lat, w 2011/2012 poprawiono większość bolączek, inna sprawa, że dzisiaj koszty nawet ewentualnych usterek nie przerażają
DSG płynnie zmienia biegi, wręcz niezauważalnie, sporadycznie korzystam z trybu manualnego i łopatek, od początku czasem zdarza się delikatne szarpnięcie pomiędzy jedynka a dwojka. Trzeba pamiętać o wymianie oleju, wtedy skrzynia odwdzięczy się bezawaryjna eksploatacją.
Jest sprezyste, ale w miarę komfortowe, auto jest dość nisko zawieszone, chyba trochę niżej niż passat, wiec trzeba o tym pamiętać przy krawężnikach lub po zajechaniu z asfaltu.
Bardzo ładne auto, dużo zgrabniejszy niż passat, w ogóle sprawia wrażenie jednak auta o klasę wyżej.
Małe szyby, lusterka tez nie za duże, w środku siedzi się się za to przyjemnie. Parkuje się dzięki czujnikom bardzo łatwo.
Wszystko na miejscu, dobrze rozplanowane. Do tyłu wsiadanie może nieco mniej wygodne niż w klasyczynym sedanie.
Bez uwag.
Kierowca i pasażer luz, w końcu to naprawdę spore auto. Z tylu tez ok, ale linia coupé wiec wsiadanie mnie wygodne. mam wersje 4 osobowa, w zasadzie nigdy przy 3 osobowej rodzinie to piąte miejsce nie było potrzebne. Bagażnik - ogromny.
Jest cicho, wyciszenie mnie miło zaskoczyło, jak na klasę średnią bardzo dobry poziom. Po kilku latach nic nie skrzypi, ani nie stuka. Audio mogłoby lepiej grać.
Pali zależnie od stylu jazdy, na trasie może być bardzo ekonomiczny, jak się ciśnie mocniej w mieście to wyjdzie powyżej 11-12 litrów. Bezawaryjny - póki co nic poważnego się nie działo.
Świetne, ładne auto, najlepszy zakup jakiego mogłem wtedy dokonać.
Brak, poza przeglądami - przepalił się żarnik ksenona, był problem po którejś zimie z otwieraniem bagażnika.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI BlueMotion Technology 160KM 118kW [l/100km]

8,7
7,8