Ocena kierowcy - Volkswagen Golf Plus I

Tom :), 13 lat temu
Silnik 2.0 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Volkswagen Golf Plus I 2.0 TDI 140KM 103kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Bardzo dobry i ekonomiczny silnik. Poza tym dużo miejsca w środku, siedzi się naprawdę wygodnie.
Ogólnie bardzo fajne autko, szczególnie dla rodziny i gdy trzeba czasem coś przewieźć.
Silnik ładnie chodzi, na brak mocy nie ma co narzekać, w końcu 140 koni, jest trochę turbodziura, ale to diesel i trzeba wybaczyć. W sumie auto ładnie się rozpędza, przy wyprzedzaniu nie ma problemów, nawet przy 100 km/h idzie ładnie do przodu. Silnik nie za głośny (chyba że zimny), przy dużych prędkościach (150 km/h) już mocno słyszalny, ale nie jest też tragicznie. Mam też wrażenie, że troszkę bierze olej, po 15 tyś. coś by trzeba kapnąć (przy oleju na 30 tyś.)
Biegi wchodzą precyzyjnie, bez problemów, nie ma wątpliwości, że bieg jest wbity. Jednak przy wbijaniu dwójki trzeba użyć trochę więcej siły. Ładnie rozłożone przełożenia, "6" naprawdę przydatna, a czasem chciało by się wbić "7"
Auto naprawdę dobrze trzyma się drogi. Powiedział bym rewelacja.
Ogólnie nie jest źle, ale widoczność w przednich bocznych szybkach daje do życzenia.
Dla mnie rewelacja. Wszystko dobrze rozplanowane, dużo daje te 10 cm wysokości więcej, wygodnie się wsiada. Dobry dostęp do włączników, dużo przydatnych schowków, (także na butelki). Nie brakuje też ciekawych udogodnień (czujnik zmierzchu, czujnik deszczu, ściemniane lusterko itd) Dużo miejsca w bagażniku, dodatkowo możliwość przesuwanie tylnich siedzeń, co powiększa przestrzeń bagażową. Dodatkowo możliwość kładzenia siedzeń (30/70), co zmienia auto w małą furgonetkę.
Nie jest najgorzej, jednak regulacja ogrzewanie nie jest zbyt precyzyjne, nie ma dużej różny przy ogrzewaniu na 1/2 i przy przełączeniu na full. Na odparowanie szyb nie trzeba zbyt długo czekać, chyba, że w aucie siedzi 5 osób :)
Jak dla mnie rewelacja. Jak wspominałem, te 10 cm wysokości dużo daje. Miejsca zarówno dla siedzących z przodu jak i z tyłu naprawdę dużo, z tyłu nie wygodnie mogą siedzieć 2 osoby, dużo miejsca na nogi, trzecia osoba z tyłu nie ma najgorzej, ale już trochę gorzej z nogami.
Nie jest najgorzej, przy dużych szybkościach już jest dość głośno, ale idzie wytrzymać.
Nie pali zbyt wiele, mimo, że ma 140 koni, jak się zbyt mocno nie depcze to idzie przejechać 1000 km na baku (mi się to czasem udaje). Ceny przeglądów drogie. Nic jeszcze nie naprawiałem, więc trudno mi mówić o cenach napraw. Ogólnie to lać ropę i jeździć.
Kupiłem używany, roczny, swoje kosztuje, ale warto.
Nic mi jeszcze nie nawaliło, więc cóż tu pisać. Czasem coś trzeszczy, ale minimalnie. Na razie wymieniłem klocki hamulcowe i wycieraczki.
Jak wyżej, żadnych napraw.
Volkswagen Golf Plus I