Ocena kierowcy - Volkswagen Golf Sportsvan Sportsvan

Anonim, 5 lat temu
Silnik 1.2 TSI BlueMotion Technology 110KM 81kW
Rok produkcji 2017
Volkswagen Golf Sportsvan Sportsvan 1.2 TSI BlueMotion Technology 110KM 81kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Inne : ogólnie układ prowadzenia to nieporozumienie
Auto użytkuję 5miesięcy, dla rodziny z 1 dzieckiem i pewnie nawet dla 2ki Bobasów przestrzeni jest wystarczająco (podłoga bagażnika obniżona z dojazdówką), ogromny plus za jakość wykonania - jest obłędnie dobra, octavia itp jest co najmniej o 1 klasę niżej. silnik wystarczający do miasta, dynamika zadowalająca choć momentami brakuje zapasu pod nogą - ogólnie pozytywnie, układ jezdny -
silnik wystarczający do miasta, dynamika zadowalająca choć momentami brakuje zapasu pod nogą - ogólnie pozytywnie mając na uwadze ilość km pod maską
Moje auto ma bardzo słabą precyzję z 1 biegiem, niestety zdarza mi się wysprzęglać, do tego coś stuka przy wysprzęglaniu - aso twierdzi że to jakieś łożysko oporowe w sprzęgle (mam nadzieję że nic nie pomyliłem ale na pewno mówił mi o łożysku) i się ułoży - słabe to jak dla mnie i dla VW, że dopuszczają do takich jak twierdzą "normalności"
tutaj bardzo słabo, silnik 1.2 ma belkę z tyłu, mój egzemplarz stoi na oponach 195/65/15 (aluminium felga) - auto ma bardzo miękki układ prowadzenia, ustawienie poprawne geometrii tak aby kierownica była prosto jest chyba niemożliwe, kombinowałem w 4 różnych miejscach na najlepszych maszynach 3D (w tym ASO) i powyżej 100 kierownica i tak nie jest prosto pomimo że auto prosto jedzie ruch na 1cm kierownicą a auto nie reaguje, zamiast się usztywnić to układ kierownicy jest bardzo pływający. Auto przy podmuchach wiatru przy 100km/h tańczy jak chorągiewka na wietrze, maksymalnie jechałem nim 150 na autostradzie ale to niestety już walka o życie, ciągła kontra - strach tym autem przekraczać 130 - często jeżdże z Synem więc nie ma mowy o przekroczeniu tej prędkości co jak dla mnie to skandal żeby auto mi mówiło ile mogę pojechać nawet na bezpiecznych autostradach
auto jest świeże więc nie wypowiem się jak z korozją itp, linia mi się podoba, wizualnie bardzo ok
Widoczność bardzo dobra bo tył ścięty pionowo, słupki wąskie więc nie utrudniają widoczoności, duże lusterka to też na plus
wnętrze bardzo dobrze zaprojektowane, nie ma szału jeżeli chodzi o stylistykę, charakterystyczne teraz dla VW w większości modeli ale wszystko jest na swoim miejscu, bardzo pojemne schowki w drzwiach, wyłożone wykładziną, spora regulacja podłokietnika, przesuwane fotele na tylnej kanapie 60:40 pozwalają zrobić z tego auta bagażnik jak w kombi, dla niezbyt rosłych osób do 175 ( z przodu i z tyłu) nawet przy maksymalnym podsunięciu fotela kanapy można spokojnie jechać w długą trasę, miejsca wystarczy
auto szybko się nagrzewa jak to w benzynowych
wygodna pozycja za kierownicą, duża regulacja, tylna kanapa przesuwana - świetna sprawa, sporo miejsca z tyłu na nogi
tutaj nie sposób się przyczepić, jest dobrze
nie mogę tutaj ocenić bo za mały przebieg ale pomaga tutaj napewno pakiet przeglądów dzięki któremu przez (w moim przypadku) 48 miesięcy (robię średnio 15k rocznie) będę miał zapewnioną opiekę serwisu nad autem
auto kupiłem z 12k rabatem na wyprzedaży rocznika - gdyby nie bardzo słaby układ prowadzenia w moim egzemplarzu uznał bym, że cena jak za darmo za takie auto - auto jest kompletne ale układ prowadzenia psuje wszystko inne i zabija pozytywne wrażenie które było zanim się nim dobrze rozpędziłem
świst w podszybiu na chwilę obecną był zgłoszony do poprawki, i fabrycznie zła geometria była ustawiona na aucie (koła z przodu były ustawione prawie jak litera V)
nie mogę się wypowiedzieć za mały przebieg

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TSI BlueMotion Technology 110KM 81kW [l/100km]

5,7
6,8