Ocena kierowcy - Volkswagen Golf Sportsvan Sportsvan

Mariusz, 6 lat temu
Silnik 1.4 TSI BlueMotion Technology 125KM 92kW
Rok produkcji 2017
Przebieg: 1 000 tys. km
Volkswagen Golf Sportsvan Sportsvan 1.4 TSI BlueMotion Technology 125KM 92kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Przez ostatnie parę lat jeździłem SUV-ami w dieslu. Ostatnio jednak robię mniej kilometrów i to w większości w mieście więc szukałem w miarę oszczędnej benzyny w nie za dużych gabarytach auta ale z wyższą pozycją za kierownicą i przestrzenią wewnątrz. Sportsvan na moją trzyosobową rodzinkę jak na razie wydaje się samochodem idealnym. Mam silnik 1,4 125 KM może na autostradzie trochę mało ale w mieście idealny ( jeździłem też 150 KM w mieście nie czułem różnicy). Jak na razie średnie spalanie w granicach 6,5 do 7,0 przy naprawdę normalnej dynamicznej jeździe. Dla mnie wynik bardzo ok. Miejsca w środku naprawdę dużo. Jadąc czujecie się jak w dużo większym aucie. Zawieszenie rewelacja. Odpowiedni komfort oraz świetne prowadzenie. Materiały wewnątrz zbliżone do klasy premium ( mam wersję highline). Super wygodne fotele. Świetne multimedia i asystenci. Szczególnie podoba mi się aktywny tempomat ACC i car-net vw. Dobra widoczność dzięki dużemu przeszkleniu. Ogólnie samochód wielozadaniowy z dużymi możliwościami transportowymi. Z minusów to: trochę za drogi ( dlatego zrezygnowałem z DSG i silnika 150 KM z czego skrzyni automatyczne żałuję cały czas ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia) oraz dość banalny wygląd. Jeżeli ktoś jest znieść te dwa elementy to reszta jest naprawdę w tym aucie ok. i mogę szczerze polecić.
Na miasto wystarczająca moc i fajne spalanie. Na autostradzie jechałem z Wrocławia do Gdańska z ustawionym tempomatem na 130 ( nowe auto nie chciałem go za mocno wkręcać na obroty ) spalił wg wskazania na komputerze 6,8.
Mój manual chodzi bardzo poprawnie ale jestem przyzwyczajony do automatu i trochę mi tego elementu brakuje. Myślę że z DSG byłoby super.
Nie jestem fachowcem. Dla mnie zestrojenie idealne. Świetne czucie auta i duży komfort. W porównaniu z moim poprzednim autem volvo xc60 (2016) niebo a ziemia.
Duże szyby nie sprzyjają może ładnej sylwetce ale za to widoczność i perspektywa tego co dzieje się dookoła doskonała tym bardzie że siedzimy wyżej niż w kompakcie. Może trochę za małe lusterka wsteczne ale może to przyzwyczajenie. W moich poprzednich autach były większe.
Wszystko na swoim miejscu.
Jak na razie ok. Ale klimy nie miałem okazji sprawdzić . Przydałaby się podgrzewana przednia szyba.
To naprawdę mocny punkt tego samochodu. Oczywiście w porównaniu do jego zewnętrznych gabarytów. Myślę, że z tyłu jak w passacie.
Tu vw mógłby się trochę lepiej postarać.
W tej chwili tylko paliwo. A przy tym spalaniu jest ok.
Porównując do konkurencji jest trochę droższy. Niektórzy twierdz, że płaci się za znaczek vw ja natomiast uważa, że płacę za jakość wykonania, materiały i wykończenie. Testowałem sporo samochodów z podobnego segmentu i wg mnie jest bezkonkurencyjny.
Na razie za wcześnie o tym mówić przecież to nowe auto ale jak by co to jest gwarancja na 4 lata w cenie zakupu więc nie martwię się w tej chwili.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI BlueMotion Technology 125KM 92kW [l/100km]

6,1
6,9
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf Sportsvan Sportsvan 1.4 TSI BlueMotion Technology 125KM 92kW
7,7
Volkswagen Golf Sportsvan Sportsvan