Ocena kierowcy - Volkswagen Golf Sportsvan Sportsvan

Jacek, 5 lat temu
Silnik 2.0 TDI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Rok produkcji 2015
Volkswagen Golf Sportsvan Sportsvan 2.0 TDI BlueMotion Technology 150KM 110kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Silnik : Super dynamika, spalanie ok 5l! Tego nikt inny nie ma w tej klasie.
Inne : Nie ma
Na początku byłem sceptycznie nastawiony do zakupu Sportsvana. Jednak nie zawiodłem się i cieszę się z decyzji zakupu. To porządne, solidne auto z doskonałym silnikiem , przestronne, pomysłowe i tanie w eksploatacji. Łączy w sobie wiele pozytywnych cech. To auto spełnia zawsze zadanie jakie mu daje i czyni to w sposób bardzo bardzo przyjemny. Jak się jedzie sportdvanem ma się wrażenie że to dobrze dopracowany samochód. Nie mam żadnych negatywnych odczuć związanych z tym modelem. Jeśli szukasz auta wyższego, spełniającego swoją klasowa rolę to tym modelem się nie zawiedziesz.
2.0 TDI 150km cr to najlepsze co w życiu motoryzacjyjnym mogłem dostać. Ten silnik jest po prostu rewelacyjny. Żaden inny diesel nie pracuje moim zdaniem tak gładko, harmonijnie. Wysoki moment obrotowy zawsze pozwala na płynne wyprzedzanie. Zrobiłem ponad 100 tys po drogach całej Europy i nie zawiodłem się żadnym pokonanym kilometrem. Ten Diesel zdecydowanie wpływa na przekonanie że wszelkie teorie spiskowe dot. Diesli nie mają uzasadnienia. Mój Sportsvan to przyjaciel na każdą drogę.
Skrzynia pracuje gładko, jest bardzo dobrze zestopniowana. Nie sprawia żadnych problemów. Typowa volkswagenowska precyzja i każdy kto jeździł tym autem to potwierdzi. Nic dodać , nic ująć.
Niby to minivan jak np ford C max, ale tym autem się jeździ jak dobrze zestrojonym hatchbackiem. To ważne na polskich drogach, żeby auto było komfortowo sztywne. Projektanci tego zawieszenia osiągnęli swoisty sukces polegający na bardzo dobrej kooperacji trwałości do precyzji prowadzenia. Ważnym elementem układu jezdnego Sportsvana jest także zwyczajna radość kierowcy który zawsze zapanuje nad autem i to w przeróżnych warunkach. Auto sprawdziłem zarówno na górskich serpentynach jak i podczas jazdy ponad 200 na godzinę na niemieckich autostradach.
Posiadam wersję z białym perłowym kolorem. Dzieki temu auto wygląda nowocześnie i jakoś tak świeżo. Jakość lakieru jest wysoka, nie rysuje się jak Koreańczyk , nie rdzewieje nie jest mięciutki jak Francoz. Generalnie 200 tys nie odbiło się na moim aucie jakoś specjalnie mocno. Karoseria jest tak skonstruowana żeby było nie tylko ładnie ale też praktycznie. Relingi, czy wysuwany hak zawsze pomogą w rodzinnych wypadach. Taka schludna sylwetka z daleka a z bliska pewność że to produkt dobrej jakości.
Byłem kiedyś w wieży kontroli lotów. Ja wiem, że co ma wspólnego moja wycieczka z moim autem. Jedno... Widoczność w Sportsvanie jest naprawdę dobra. Siedzi się troszkę wyżej , a co za tym idzie widzi się troszkę więcej , a to troszkę to już plus 10 do bezpiecznego manewrowania.
Typowa Niemczyzna . Pod ręką wszystko co potrzeba, żadnego szukania czegoś tam, przejrzysty system multimedialny, czytelna łatwa w obsłudze nawigacja. Wygodneeeee fotele , plecy nie bolą nawet po 700 km ciągiem.
Klima perfekt. Moj Sportsvan to auto w którym nikt nie woła, cieplej, zimniej. Climatronic działa tak jak powinien, fajny bajer i warto go mieć , automatyczne dogrzewanie zimą.
4 dorosłe osoby i 1200 km , nikogo nie bolały plecy, nogi nie dretwialy itp. Przestrzeń to drugie imię sportsvana. Dodatkowe schowki, przesuwana tylna kanapa. No i te fotele, wygodne a zarazem dobrze trzymające na zakrętach.
Sportsvan wg testów to najcichszy minivan. Przy 200 można spokojnie rozmawiać , ogólnie nie ma szumów wiatru jak np w zafirze
Niskie koszty wymian ekspl. Niesamowite spalanie , nawet mniej niż 5 l na trasie. Nigdy nie stanął, nie zawiodłem się na nim i jeśli chcesz niezawodne auto to Sportsvan to zagwarantuje.
Kosztował dużo..., Ale nie żałuję bo mam wysokiej jakości auto, które przeszło ze mną wiele. Dziś można kupić wszystko, ale jakości i niezawodności nie da się wycenic. Moim zdaniem warto kupić sportsvana jeśli szukasz minivana. Mam 200 tys przejechane i chwalę bo proporcje jakości i ceny są doskonałe.
Ponad 100 tys o żadnej drobnej usterki. Się chwali się
Tylko wymiany eksploatacyjne. Nie miałem żadnej usterki odkad mam to auto. Jednak ja doglądam auta i może to jest metodą...

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI BlueMotion Technology 150KM 110kW [l/100km]

6,2

Volkswagen Golf Sportsvan – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu