Ocena kierowcy - Volkswagen Golf V Hatchback

Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2004
Okres użytkowania: 5 lat
Volkswagen Golf V Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Radziłbym zastanowić się czytając niektóre z komentarzy na tej stronie o golfie, bo chyba niektórzy mają mega pecha że tak im się wszystko psuje, albo drudzy którzy chyba nim nawet nie jeździli bo pisanie że blacha jest tak miętka że się wgniata podczas mycia, no to się trzeba zastanowić czym ją się myje kamieniami? Ja już mam w swoim golfie przejechane bliżej 200 tys jak dalej i nie mam żadnych stuków, ani innych śmiesznych usterek a auto jest ciągle użytkowane. Jeśli miałbym komuś polecić to bez zastanawiania się. Mam nadzieje że w jakiś sposób pomogłem innym użytkownikom.
Silnik jest bardzo zrywny i elastyczny na każdym biegu. Turbinka już się zbiera od niskich obrotów. Jest bardzo ekonomiczny i niezawodny, jedynym mankamentem jest to że jest trochę głośny w porównaniu do konkurencji.
Co do skrzyni nie ma się do czego doczepić, przełożenia są rozwiązane bardzo dobrze, polecam skrzynie 6 biegową, wszystko pracuje jak w szwajcarskim zegarku.
Auto trzyma się dobrze drogi, wcześniej jeździłem na alufelgach z oponami 15/50/195, dokupiłem drugi komplet i zmieniłem na 17/35/225 auto jest nie do wyprowadzenia z zakrętu, po prostu bajka- jest też mankament tego auto więcej pali i bardziej odczuwa się nierówności, ale coś za coś. Co do układu ESP bardzo pomaga podczas złych warunków jezdnych, a w zimę po wyłączeniu można dobrze się pobawić na śniegu.
Dobra jest z przodu i na boki, jednak tylnie słupki ograniczają trochę widoczność tworząc martwe punkty. Widoczność do tyłu dobra, ale nie powalająca.
Schowek przedni jest dość pojemny i wielkim plusem jest duży podłokietnik, który spokojnie starczy dla dwóch osób. Zegary są czytelne, a przełączniki są tam gdzie być powinny i nie trzeba niczego szukać podczas jazdy. Bagażnik jest dość spory ale przy kole nie pełnowymiarowym. Spokojnie starczy do codziennych zakupów i wypadu na wakacje, jednak gdy pojawiło się dziecko to tego miejsca już bardzo brakuje.
Co do ogrzewania jestem bardzo miło zaskoczony w porównaniu do wcześniejszych aut którymi jeździłem. W zimę po włączeniu klimatronika w aucie już po przejechaniu trzech kilometrów robi się ciepło i przyjemnie.W ciepłe dni również bardzo dobrze się spisuje klima, jedynym warunkiem to dbać o nią co roku i używać całym rokiem, a będzie wszystko grało.
Miejsca z przodu dla kierowcy i pasażera jest dość dużo nawet dla osób powyżej 190,jednak dla osób z tyłu już nie jest tak komfortowo, przy wysokich osobach z przodu nie pozostaje za wiele miejsca z tyłu na nogi, no i jazda w trzy osoby z tyłu to chyba że są to małe dzieci albo są to krótkie dystanse, bo w przeciwnym wypadku osoby z tyłu będą czuć dyskomfort.
Uważam że jest dość dobrze chociaż zawsze mogło by być lepiej, głośno się zaczyna robić ale dopiero powyżej 160, a porównania dla osób które piszą że ciszej jest w ciągniku to proponuje żeby dalej jeździły traktorami po polach i nie wypisywały tak chorych porównań bo to się nie ma do niczego.
Silnik jest ekonomiczny na trasach, przy trasach powyżej 3500 km schodziłem do równych 5 l/100km. W mieście średnia powyżej 7 litrów, po zmianie kół na większe spalanie podniosło się prawie o lita, ale to było do przewidzenia. Maksymalnie przy ciągłej jeździe w granicach 200 km/h auto pali ponad 10. Więc myślę że jest całkiem przyzwoicie.
Warty swojej ceny, chociaż plastiki mogły by być nieco trwalsze, okleina na plastikach wokół radia odkleja się, no i rączki od drzwi bardzo się rysują od paznokci, to chyba jedyne mankamenty jakie zauważyłem przez te lata.
Odpukać w nie malowane ale ja mam już przejechane tym autem jako drugi właściciel ponad 100 tyś, z czego auto ma już 176 tyś. i nie było żadnej usterki, poza bieżącymi obsługami komplet filtrów i olej co 15 tyś, rozrząd co 60 tyś, no i klocki tarcze itp. Poza paliwem jeszcze nic nie włożyłem a auto ma już dziewięć lat.
brak jakich kolwiek

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]